У 2023 році офіційний курс гривні відносно долара послабився менш, ніж на 4%. Дохідність гривневих інструментів з надлишком компенсувала девальвацію та залишається значно вищою порівняно з інструментами в іноземній валюті. Зазначається, що вона також перекриває фактичну та очікувану інфляцію.
Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
За його словами, режим керованої гнучкості курсу дає регулятору змогу забезпечувати досягнення низки важливих завдань. «Одне з них – збереження привабливості гривневих інструментів (депозитів та ОВДП). Поточна ситуація на валютному ринку не є якоюсь неординарною та точно не загрожує виконанню цього завдання», – зазначив він.
Як наголосив Ніколайчук, Нацбанк має всі можливості забезпечувати курсову стійкість і надалі. У межах режиму керованої гнучкості, гривня може як послаблюватися, так і зміцнюватися. «Водночас, як свідчить наш досвід періоду 2016 – 2021 років, гнучкий обмінний курс дає нам змогу в довгостроковій перспективі досягати курсової стійкості», – наголосив він.
Крім того, за даними заступника голови НБУ, регулятор й надалі «згладжуватиме надмірні коливання на валютному ринку». Зазначається, що для цього є необхідний інструментарій та ресурс.
Бекграунд. Раніше Mind розповідав про прогнози для валютного ринку на початок нового року.