Депутати Ради пропонують застосовувати санкції до порушників академічної доброчесності

Зокрема, пропонується виключати наукових працівників зі складу вченої ради, позбавляти їх ступеня вищої освіти та відповідної кваліфікації, позбавляти права бути науковим керівником

Фото: ілюстративне

Група народних депутатів зареєстрували проєкт закону про академічну доброчесність.

Його опубліковано на сайті ВР.

Зазначений законопроєкт поширюється на суспільні відносини, що виникають у зв’язку з провадженням академічної діяльності, яка включає: наукову, науково-педагогічну, педагогічну, викладацьку діяльність; навчальну діяльність здобувачів освіти; освітню діяльність закладів освіти, наукових установ тощо.

Проєтом, зокрема, пропонується забезпечити правову визначеність у питанні змісту академічної доброчесності, розкривши його через конкретні, визначені світовою академічною спільнотою, базові цінності: чесність, довіра, повага, справедливість, відповідальність, стійкість, рішучість.

Згідно з документом, принципами академічної доброчесності є:

  1. Пріоритет забезпечення дотримання академічної доброчесності здобувачів освіти методами навчання, виховання, стимулювання і заохочення.
  2. Публічність інформації про правила академічної доброчесності, види порушень академічної доброчесності та відповідальності за них.
  3. Нетерпимість (нульова толерантність) до будь-яких проявів порушень академічної доброчесності.
  4. Повага до результатів академічної діяльності (авторства) іншої людини та непорушність права інтелектуальної власності.
  5. Уникнення конфлікту інтересів.

Крім того, законопроєктом пропонується застосовувати санкції до особи, яка порушила академічну доброчесність. Санкціями, що можуть бути застосовані до педагогічного, науково- педагогічного, наукового працівника закладу освіти, наукової установи, вченого за порушення академічної доброчесності, є:

Водночас санкціями, які можуть бути застосовані до здобувача освіти за порушення академічної доброчесності, є: повторне проходження оцінювання (зокрема, підсумкове оцінювання або атестацію); позбавлення права брати участь у конкурсах щодо отримання стипендій, грантів, у програмах академічній мобільності на певний строк; відрахування з числа осіб, які здобувають освіту за державним чи регіональним замовленням; позбавлення на певний строк пільг з оплати навчання та/або інших пільг; відрахування здобувачів вищої освіти (крім осіб з особливими освітніми потребами) тощо.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що депутати ВР пропонують дозволити розмитнення авто через «Дію».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS