США запустили в космос ракету із модулем, який незабаром приземлиться на Місяці

Згідно з планом, апарат має здійснити посадку на Місяці 23 лютого

фото Pixaby

У понеділок 8 січня з космодрому на мисі Канаверал у американському штаті Флорида у космос вирушила ракета Vulcan Centaur, на борту якої знаходиться місячний посадковий модуль Peregrine. Він стане першим американським посадковим модулем на Місяці за більш як 50 років.

Джерело. Про це повідомляє «Голос Америки».

Peregrine розроблений компанією Astrobotic Technology. У разі успішної посадки на поверхню Місяця він стане першим в історії місячним посадковим модулем, створеним приватною компанією.

Згідно з планом, апарат має здійснити посадку на Місяці 23 лютого. Модуль заввишки близько двох метрів і завширшки два з половиною метри доставить на Місяць вантаж, у тому числі наукові прилади для NASA, камінь із гори Еверест, а також порох творця серіалу «Зоряний шлях» Джина Родденберрі та письменника-фантаста Артура Кларка.

Крім наукових вантажів, Peregrine несе на місячну орбіту чимало предметів, що мають символічну і культурну цінність. Серед них ДНК кози та полярної крачки, зразки крові 33 митців, сотні зображень, вірші та музичні твори, карти, річкова та океанічна вода.

До Місяця вирушила і кругла пластина, що символізує один біткоїн.

Домовленість про місію Peregrine Mission One між Astrobotic та United Launch Alliance, розробником ракети Vulcan Centaur, було досягнуто ще 2017 року.

Після цього дата запуску неодноразово змінювалася. Наприкінці грудня 2023 року керівництво Astrobotic оголосило, що модуль «готовий до запуску та посадки».

За планом, після посадки 23 лютого модуль пропрацює на Місяці щонайменше 192 години.

NASA виділило двом приватним компаніям гроші на будівництво місячних модулів, щоб ті обстежили район Місяця, до якого пізніше планується направити пілотовану місію. Astrobotic Technology одержала на будівництво Peregrine $108 млн.

Бекграунд. Більше про 7 найбільших космічних досягнень минулого року – у матеріалі Mind “Космос-2023 у цифрах: рекордна кількість польотів, астронавтів на орбіті та нові «космічні країни»».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS