НАЗК внесло майже 50 компаній у перелік міжнародних спонсорів війни

Нині є тенденція, що міжнародні компанії звертаються до НАЗК і просять не вносити їх у реєстр

Національне агентство з питань запобігання корупції вже внесло в перелік міжнародних спонсорів війни майже 50 компаній.

Про це повідомив голова агентства Олександр Новіков в інтерв’ю «Укрінформу».

«Варто зауважити, що Національне агентство відповідає за регулювання питань запобігання корупції у приватному секторі, тобто за питання комплаєнсу й за перевірки контрагентів, тому цей Реєстр міжнародних спонсорів війни – фактично інформація для перевірки доброчесності контрагентів не лише українських, а й світових», – зауважив він. 

Новіков нагадав, що Реєстр міжнародних спонсорів війни є спільним проєктом НАЗК і компанії Refinitiv, яка є партнером World-Check – бази даних політично відомих осіб та осіб і організацій підвищеного ризику, і створений із метою унеможливлення ведення міжнародного бізнесу на крові українців.

«На сьогодні в цей реєстр занесено майже 50 компаній. Найбільше з них із Китаю – 14. На другому місці США – 7 компаній. Усі інші – переважно з країн Європейського Союзу», – поінформував голова НАЗК.

За його словами, нині спостерігається тенденція, що міжнародні компанії, які продовжують працювати в росії, активно звертаються до НАЗК, надають плани виходу бізнесів із рф і просять не вносити компанію до цього реєстру.

«Буквально минулого тижня одна з таких компаній зв'язалася з нами і заявила про те, що надасть план виходу з рф, щоб не потрапити в реєстр», – сказав Новіков.

Він акцентував, що є випадки, коли цей інструмент допоміг вийти компаніям із росії, після чого вони були виключені з реєстру. Це, зокрема, три грецькі нафтові перевізники, британський виробник паперу Mondi, ірландська компанія з постачання суднового палива Peninsula Petroleum Limited, найбільша у світі індійська компанія з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK), які вже вилучені з реєстру. 

Проте щотижня НАЗК продовжує вносити до реєстру нову транснаціональну компанію, яка продовжує працювати в росії, сплачує значні податки до російського бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS