На росії запатентовано новий імітатор наземного ядерного вибуху, який використовується для підготовки військ до бойових дій в умовах застосування ядерної зброї. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на опис до патенту.
Розробку запатентували вчені Військової академії матеріально-технічного забезпечення імені генерала армії А.В. Хрульова.
Йдеться про бомбу, яка імітує ядерний вибух у меншому масштабі. «Метою корисної моделі є забезпечення наочної імітації візуальних ознак – ударний ефект, світловий спалах і грибоподібна пилова хмара наземного ядерного вибуху», – йдеться в описі пристрою.
Бомба буде застосовуватися в тому числі на навчаннях та практичних заняттях підрозділів радіаційної, хімічної, біологічної наземної розвідки щодо визначення параметрів та засічення епіцентру ядерного вибуху.
За словами вчених, раніше у російській армії застосовувався імітатор ядерного вибуху ІУ-59, але він «морально застарів» і більше не виробляється. Інший аналог – також знята з виробництва імітаційна авіабомба ІАБ-500.
На тлі війни росії проти України на всіх рівнях влади періодично звучать ядерні погрози. Напередодні Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) випустив доповідь, в якій зазначив, що війна в Україні підірвала довіру російського керівництва до звичайних озброєнь та підвищила важливість для москви нестратегічної ядерної зброї (НСЯО) як засобу стримування та перемоги над НАТО у потенційному майбутньому конфлікті.
Агресивну ядерну доктрину росії підживлюють уявлення керівництва країни, згідно з якими країнам Заходу не вистачить волі, щоб використати ядерну зброю.
За оцінками аналітиків IISS, росія може використовувати НСЯО для контрольованої ескалації конфлікту, або для того, щоб завадити США і НАТО вступити в конфлікт, або «примусити їх припинити війну на російських умовах».
Бекграунд. Нагадаємо, WSJ писала, що США навмисно не давали Україні достатньо зброї для контрнаступу, щоб не спровокувати путіна на використання ядерної зброї.