У 2024 році зменшиться попит на транзит українського зерна через ЄС – Сольський

Для експорту зерна через п'ять сусідніх з Україною країн ЄС потрібно отримувати відповідні ліцензії, що є ще одним аргументом для вітчизняних фермерів використовувати саме порти Великої Одеси

Успішна діяльність «зернового коридору» виявилася критичною для змін в економічному плані для України. Протягом цього періоду проблеми логістики, зокрема транзит через країни Європейського Союзу, значно зменшилися, що свідчить про успішну роботу системи та її ефективність.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в коментарі виданню Delo.ua.

Зазначається, що Міністерство аграрної політики та продовольства України зараз намагається пояснити європейським посадовцям, що протести фермерів у ЄС, які були масовими останнім часом, є більше віртуальними або номінальними, ніж реальними виявами проблем.

Сольський висловив думку, що, навіть коли європейські сусіди України вирішать скасувати введені обмеження на транзит зерна, це не гарантує миттєвого збільшення обсягів перевезень. Він наголосив, що лише фермери з західних прикордонних регіонів, які ще не реалізували свій врожай, можуть скористатися таким рішенням. Для інших фермерів українські морські порти залишаються більш вигідним варіантом.

Водночас міністр висловив упевненість у тому, що зменшення інтересу до транзиту зерна через країни ЄС має спонукати владу ЄС до спрощення введених раніше обмежень. Проте він зауважив, що зараз побоювання стосовно можливих нових фермерських протестів мають великий вагомий вплив на економічні рішення. Сольський наголосив, що українська сторона розуміє ці обставини та ставиться до них з обов'язковою обережністю, оскільки умови повномасштабної війни з росією можуть змінитися будь-якої миті.

Міністр зазначив, що діалог між Україною та ЄС відбувається у вкрай обережній манері через воєнну невизначеність, і відсутність різких змін у режимі торгівлі може бути пов'язана із цією обставиною. Він наголосив на готовності України до дискусій та взаєморозуміння, враховуючи важливість розгляду обставин обох сторін.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що з початку роботи українським «зерновим коридором» експортовано 18 млн тонн вантажів до 32 країн світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS