Сенс Банк, який із кінця липня 2023 року перебуває у власності держави, за попередніми даними, завершив 2023 рік із чистим прибутком приблизно 5 млрд грн.
Про це повідомила виконувачка обов'язків голови правління фінустанови Олена Зубченко в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
«Попередньо в нас виходило трохи більше ніж 5 млрд грн. Але зараз працює новий аудитор EY, тому до завершення їхньої роботи говорити напевно не можна», – сказала Зубченко
За її словами, у серпні 2023 року Національний банк рекомендував банку доформувати резерви під кредитний ризик, що й було зроблено.
Як уточнила в.о. голови правління, зараз EY перевіряє формування резервів відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) і триває дискусія.
«З точки зору бази оподаткування ми готові сплатити 50% прибутку державі, абсолютно нормально до цього ставимося. У цьому контексті не хотілося б знижувати наш чистий прибуток. Та сподіваюся тижні за два, після аналізу та переговорів, зможемо залишити чистий прибуток на тому рівні, який порахували попередньо», – констатувала в.о. правління.
За даними Національного банку України, на 1 грудня 2023 року за розміром загальних активів Сенс Банк був восьмим (123,66 млрд грн) серед 63 банків, що діють у країні, займаючи близько 4% ринку.
Бекграунд. Націоналізацію Сенс Банку (до повномасштабного вторгнення рф в Україну – Альфа-Банк) Україна здійснила в липні 2023 року. На початку січня люксембурзька холдингова компанія ABH Holdings SA (ексвласник банку) подала позов проти України більш ніж на $1 млрд через націоналізацію Сенс Банку.
Як повідомлялося, нещодавно іноземні інвестори висловили зацікавленість у приватизації двох українських державних банків, а саме Укргазбанку та Сенс банку. Держава розглядає можливість зменшення своєї участі в банківському секторі та активно готує Укргазбанк і Сенс Банк до продажу.