Унаслідок високих видатків на оборону та безпеку дефіцит бюджету 2024 року буде значним (20,7% ВВП), хоч і меншим, ніж торік.
Про це йдеться на сайті регулятора.
«Міжнародна допомога залишатиметься вагомим джерелом покриття бюджетного дефіциту. У цьому році вона становитиме близько $37 млрд», – розповіли в НБУ.
Очікується, що в наступні роки відбудеться скорочення міжнародного фінансування, однак цей процес буде поступовим і не створюватиме ризиків для стійкості державних фінансів.
За даними Нацбанку, зниження безпекових ризиків і розширення власної ресурсної бази на тлі пожвавлення економіки дадуть змогу зменшити дефіцит бюджету у 2025–2026 роках до 13,5% та 7,5% ВВП відповідно.
Крім того, як повідомляється, зовнішнє фінансування у 2024 році також дасть змогу повністю профінансувати все ще високий відплив валюти з приватного сектору. Надалі в умовах зниження безпекових ризиків зростатимуть інвестиційні та боргові залучення приватного сектору, зменшиться попит населення на іноземну валюту.
«Пожвавлення світової економіки посприяє збільшенню надходжень від ІТ-послуг та грошових переказів. Також очікується скорочення імпорту послуг за статтею «подорожі». У результаті прогнозується, що обсяг міжнародних резервів коливатиметься в межах $37–42 млрд впродовж 2024–2026 років і буде достатнім для забезпечення курсової стійкості», – йдеться у звіті НБУ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ поліпшив прогноз інфляції на кінець 2024 року з 9,8% до 8,6%.