Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану. «За» проголосували 317 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За його словами, відповідний проєкт закону вирішує проблему між ДАСУ та постачальниками по військовим закупівлям щодо рівню прибутку.
Законопроєкт, зокрема, доповнює ст. 30 закону «Про оборонні закупівлі» частиною шостою, яка внормовує рівень прибутку при придбанні товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки та оборони під час дії правового режиму воєнного стану, що здійснюється за неконкурентною процедурою закупівель або без проведення видів (процедур) закупівель, визначених законодавством.
«Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та діє щодо всіх державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель, які укладені за неконкурентною процедурою закупівель або без проведення видів (процедур) закупівель, визначених законодавством», – йдеться у пояснювальній записці проєкту.
Раніше міністр економіки Юлія Свириденко зазначала, що розвиток українського ОПК, підприємств, які працюють на безпеку та оборону, – це гарантія забезпечення обороноздатності держави та драйвер зростання економіки країни. «Оборонний сектор вже забезпечив плюс 3,6% до ВВП країни, але його можливості значно більші», – додала вона.
Говорячи про розв'язання питання підприємств, щодо яких ДАСУ склала акти ревізій із висновком щодо неправомірності включення прибутку в ціну товару, Свириденко акцентувала, що за наполяганням Мінекономіки проєкт закону №10454 матиме ретроспективне застосування. А отже, з його ухваленням проблема буде вирішена для всіх підприємств, які з початку дії воєнного стану виконували державні оборонні замовлення.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони закликало роздрібні мережі брати участь у тендерах на постачання харчів для ЗСУ.