У Сенаті США винесли на розгляд законопроект про допомогу Україні без поступок щодо кордону

Попереду ще голосування в Сенаті та Палаті представників

фото Pixaby

У Сенаті США зараз йде голосування щодо альтернативного законопроекту про військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню – вже без заходів щодо закриття кордону з Мексикою, яких вимагали республіканці.

Голосування ще не завершилося, але він зібрав необхідні 60 голосів (в результаті не менше 67) для припинення дебатів. Цей поріг не може бути досягнутий голосами демократів.

У Сенаті рішення про припинення дебатів та постановку на голосування для більшості законів приймається більшістю у 60 голосів зі 100, що дає меншості потужний інструмент впливу.

Для затвердження самого закону про іноземну допомогу буде потрібна просто більшість, яка у демократів є. Поки що невідомо, коли сенатори проголосують щодо закону.

Сенатори від обох партій кілька тижнів погоджували компромісний законопроект, який пов'язує допомогу Україні із заходами щодо посилення контролю за південним кордоном США.

Але коли проти цього закону виступив екс-президент Дональд Трамп, республіканці змінили свою позицію. У середу законопроект остаточно провалився в Сенаті, і тоді демократи висунули альтернативний пакет уже без поступок республіканцям, пов'язаним з кордоном.

Якщо новий документ пройде через Сенат, його ще потрібно буде провести через Палату представників, де вплив Трампа на республіканців ще сильніший. Втім, спікер палати, лояльний Трампу Майк Джонсон, раніше не говорив, як про попередній пакет, що він приречений.

Тепер у сенаторів є 30 годин на дебати, під час яких вони повинні ініціювати ухвалення закону. Якщо вони цього не зроблять, за 30 годин буде нове процедурне голосування.

Якщо законопроєкт пройде Сенат, то надійде до Палати представників.

За задумом лідера більшості демократів у Сенаті Чака Шумера, виокремлення із законопроєкту чутливого для республіканців питання кордону дозволить провести його через Палату представників.

Бекграунд. Напередодні стало відомо, що угода про допомогу Україні в обмін на закриття кордону з Мексикою не пройшла через Сенат США. Лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер також формально проголосував проти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS