Угода про допомогу Україні в обмін на закриття кордону з Мексикою не пройшла через Сенат США

Угода про допомогу Україні в обмін на закриття кордону з Мексикою не пройшла через Сенат США

Лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер також формально проголосував проти

Угода про допомогу Україні в обмін на закриття кордону з Мексикою не пройшла через Сенат США
фото Shutterstock

У середу 7 лютого Сенат США не ухвалив компромісний варіант бюджету, який передбачає допомогу Україні та Ізраїлю в обмін на значне посилення контролю за кордоном із Мексикою, передає ВВС.

Більшість законопроектів у Сенаті ставляться на голосування більшістю 60 голосів зі 100 (після цього вони приймаються простою більшістю).

Але за це проголосували всього 49 сенаторів, а 50 – проти: 44 республіканці (з 49), чотири демократи та незалежний (але тяжкий до демократів) сенатор Берні Сандерс.

Лідер демократичної більшості Чак Шумер також проголосував проти технічно, щоб мати можливість поставити на голосування аналогічну пропозицію в майбутньому.

Хоча угода була результатом переговорів між двома партіями, багато республіканців виступили проти неї, коли її розкритикував екс-президент Дональд Трамп, який, швидше за все, буде кандидатом від партії на президентських виборах цього року.

У результаті всього чотири республіканці все ж таки проголосували за угоду: Ліза Мурковскі (штат Аляска), Сюзан Коллінз (штат Мен), Мітт Ромні (штат Юта) та Джеймс Ланкфорд (штат Оклахома), який безпосередньо вів переговори щодо компромісного законопроекту.

Перші три сенатори відомі своєю критичною позицією по відношенню до Трампа, до того ж Ромні вирішив закінчити політичну кар'єру і переобиратися не має наміру.

Демократи мають намір найближчими днями винести на голосування закон про іноземну допомогу в тих же обсягах для України, Ізраїлю та Тайваню, але вже без поступок республіканцям за кордоном.

Як пишуть американські ЗМІ, він має шанси набрати в Сенаті 60 голосів, необхідних для подолання філібастера, хоч і це не гарантовано.

Але якщо це станеться, далі буде потрібно схвалення Палати представників, де вплив Трампа на республіканців ще сильніший, а перспективи такого законопроекту ще туманніші.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні Байден звинуватив республіканців, які виступають проти фінансування України: “Вони грають на руку путіну”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло