Компанія Berkshire Hathaway Inc. Воррена Баффета заявила, що її грошові кошти досягли нового рекорду, а легендарний інвестор-мільярдер засудив відсутність значущих угод, які б дали його компанії можливість досягти «приголомшливої продуктивності».
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Грошові запаси Berkshire підскочили до рекордних $167,6 млрд у четвертому кварталі 2023 року, оскільки конгломерату було важко знайти угоди за привабливою оцінкою.
Компанія також повідомила про операційний прибуток у четвертому кварталі в розмірі $8,48 млрд проти $6,63 млрд за той самий період роком раніше, завдяки збільшенню доходів від страхування та інвестиційного доходу на тлі вищих процентних ставок.
«У цій країні залишилася лише жменька компаній, здатних по-справжньому зацікавити Berkshire», – сказав 93-річний Баффет у своєму щорічному листі до акціонерів, який компанія оприлюднила разом зі своїми результатами в суботу.
«За межами США, по суті, немає кандидатів, які є значущими варіантами для розміщення капіталу в Berkshire. Загалом, ми не маємо жодних шансів на вражаючу продуктивність», – повідомив він.
Баффет нещодавно уклав угоду на суму $11,6 млрд щодо купівлі Alleghany Corp. і придбав акції Occidental Petroleum Corp. – інвестиції, яку Баффет планує, за його словами, тримати «необмежений час», але не планує купувати компанію.
Інвестор також збільшив частку Berkshire у п’яти японських торгових будинках минулого року після того, як їхні прибутки різко зросли – цей крок підживив зростання їхніх акцій. Зазначається, що нереалізований прибуток Berkshire від цих інвестицій на кінець року склав $8 млрд, або 61%.
Попередній максимум чистого прибутку компанії був зафіксований у 2021 році, коли він досяг майже $90 млрд. Однак Баффет вважає чистий прибуток невірним показником ефективності, оскільки він включає прибутки і збитки від володіння такими акціями, як Apple і Bank of America, незалежно від того, що Berkshire купує або продає.
Минулого року компанія також викупила власні акції на суму $9,2 млрд.
Berkshire Hathaway Group контролює десятки дочірніх компаній, що працюють у різних галузях. Їй також належать значні частки у низці відомих компаній, включаючи найбільшого у світі виробника безалкогольних напоїв Coca-Cola та технологічну компанію Apple.
У своєму листі акціонерам Баффетт згадав про свою “праву руку” – Чарлі Мангера, який помер минулого року у віці 99 років. За словами Баффета, Мангер був архітектором компанії, а себе американський мільярдер називав «генеральним підрядником», який втілював задум свого партнера у повсякденній роботі.
Бекграунд. Як повідомлялося, сім'я Воррена Баффетта витратила $500 млн на допомогу Україні. Неможливо досягти такої домовленості, у якій путін дотримався б слова, вважає Говард Баффетт – один із трьох дітей Воррена Баффета.