Сім'я Воррена Баффетта витратила $500 млн на допомогу Україні

Сім'я Воррена Баффетта витратила $500 млн на допомогу Україні

Неможливо досягти такої домовленості, у якій путін дотримався б слова, вважає Баффетт

Сім'я Воррена Баффетта витратила $500 млн на допомогу Україні
фото DR

Говард Баффетт, середній із трьох дітей всесвітньо відомого інвестора Воррена Баффетта, став одним із найбільших донорів України. Виділивши понад $500 млн на гуманітарну допомогу, він опинився в одному ряду з урядами країн, які почали підтримувати Україну після російського вторгнення.

Як пише газета The Omaha World-Herald, зупинятись Говард не збирається: цього року він має намір витратити ще $300 млн.

Статки Воррена Баффетта, «пророка з Омахи», оцінюються зараз у $130 млрд. В індексі мільярдерів Bloomberg він посідає 7-е місце у світі. Баффет уже давно пообіцяв передати свій капітал (в основному це акції його інвестиційно-промислового холдингу Berkshire Hathaway) на благодійність після своєї смерті. Водночас він щороку жертвує сотні мільйонів доларів чотирьом благодійним фондам, якими керують його діти.

Говард Баффетт відвідав Україну вже в другий місяць після початку війни, розповідає видання.

З того часу побував там 10 разів, реалізуючи гуманітарні проекти – від госпіталю для реабілітації поранених до ремонту вікон у будинках, які постраждали від російських обстрілів.

Фонд багато займається проектами у сфері продовольчої безпеки. Тому коли влітку 2022 року ООН та Туреччина домовилися з Україною та росією про створення зернового коридору, Баффет через Всесвітню продовольчу програму ООН та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надав $20 млн на оплату двох перших поставок зернових – до Ефіопії та Ємену.

«Хтось [у USAID] запитав про чисельність нашої команди в Україні. Я мало не розсміявся і відповів, що у нас її немає, – пише Говард Баффетт у звіті фонду за 2022 рік. – Ми ступили на українську землю за шість тижнів після вторгнення. Ще до першого візиту ми перерахували близько $20 млн на продуктові набори для цивільних осіб у районах, де не було продовольства; розробили план допомоги у збиранні врожаю пшениці для невеликих фермерських господарств; і почали постачання понад 72,5 тонн насіння овочів для дрібних фермерів та домашніх городів. Офісом [в Україні] нам служив орендований автомобіль».

У 2022 році, згідно зі звітом фонду, на Україну припало 49,3% усіх виділених коштів (роком раніше на першому місці були США з 43%). Сукупні активи фонду цього року становили $783,5 млн.

Майже за два роки війни Баффетти надали Україні більше грошей, аніж деякі європейські країни дали у вигляді гуманітарної, військової та фінансової допомоги загалом. Щодо саме гуманітарної допомоги, то лише сім країн, за даними Кільського інституту світової економіки, виділили більше грошей – США, Німеччина, Швейцарія, Японія, Швеція, Велика Британія та Нідерланди.

В Україні Howard G. Buffett Foundation займався фінансуванням та забезпеченням:

  • відновлення сільського господарства;
  • розмінування фермерських земель та сіл, забезпечуючи спецслужби необхідним обладнанням та транспортом;
  • заміною вибитих вікон (замінено 120 000, виділено кошти ще на 60 000);
  • постачання електрогенераторів;
  • постачання обладнання, включаючи швидкі ДНК-тести, для правоохоронних органів, що розслідують військові злочини російської армії та спецслужб;
  • будівництва та забезпечення обладнанням госпіталю для солдатів та мирних громадян, які втратили частини тіла;
  • продовольства для шкіл тощо.

У той час як у Вашингтоні триває політичний торг щодо подальших постачань озброєння Україні, Баффет планує нарощувати підтримку. На цей рік його фонд асигнував $300 млн. Ще на червневій конференції за допомогою України він дорікав світовим лідерам за її недостатність (у тому числі у вигляді зброї):

“Якщо ми настільки політично короткозорі, щоб не робити того, що маємо, за кілька років ми поплатимося за це. Думаю, люди озирнуться назад і усвідомлять свою помилку”.

“Я не розумію, як можна відвертатися і дивитися в інший бік, коли такий, як путін, намагається знищити населення цілої країни, – сказав Говард Баффетт The Omaha World-Herald. – Не треба самообманюватися і думати, що коли на фронті склалася патова ситуація, з путіним можна вести переговори про мирне врегулювання”.

Неможливо досягти такої домовленості, в якій путін дотримався б слова, вважає Баффетт:

“Тато завжди казав мені: «Не можна укласти хорошу угоду з поганим хлопцем»”.

Більше про це ми писали в матеріалі “Усі наші дії в Україні ми розглядаємо як інвестиції, а не як безкоштовну допомогу – Говард Баффет”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло