НАТО не планує відправляти бойові підрозділи в Україну, заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг у розмові з Associated Press у вівторок, 27 лютого, на тлі повідомлень про те, що деякі західні держави розглядають можливість введення військ в Україну, передає DW.
Він зазначив, що союзники по НАТО надають «безпрецедентну підтримку» Україні, яка здійснюється з 2014 року та була посилена після повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.
«Але жодних планів розміщення бойових підрозділів НАТО на території України немає», – запевнив Столтенберг.
За підсумками саміту західних країн у Парижі, який пройшов 26 лютого, президент Франції Еммануель Макрон припустив, що західні сухопутні війська можуть бути задіяні в Україні. «Сьогодні немає консенсусу щодо того, щоб офіційно направити сухопутні війська в Україну, але в динамічному розвитку нічого виключати не можна», – заявив Макрон.
Раніше прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що окремі західні країни розглядають можливість відправлення своїх військових на територію України на основі двосторонніх угод.
За його словами, йдеться про «кілька країн – членів НАТО та ЄС». Фіцо не уточнив, що це за країни, при цьому він заявив, що відправлення туди військових Словаччини є неможливим.
Інші країни поки що не підтримали позицію Макрона. Канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув ідею відправлення військ з країн НАТО та ЄС до України.
«На українській землі не буде жодних сухопутних військ, жодних солдатів, посланих туди європейськими державами чи країнами НАТО», – заявив Шольц журналістам у Фрайбурзі у вівторок.
Про відсутність планів розміщення військ в Україні заявила Велика Британія.
«Крім невеликої кількості особового складу, який знаходиться в країні для підтримки збройних сил України, у нас немає жодних планів щодо великомасштабного розгортання», – повідомив журналістам речник британського прем'єр-міністра Ріші Сунака.
При цьому він нагадав, що велика кількість українських військовослужбовців проходить підготовку у Великій Британії.
Прем'єр-міністр Чехії Петер Фіала та його польський колега Дональд Туск також виключили, що їхні країни направлять війська до України. Аналогічну позицію висловив і міністр закордонних справ та зовнішньоекономічних зв'язків Угорщини Петер Сіярто, а також офіс прем'єр-міністра Італії Джорджі Мелоні.
Прес-секретар президента рф Дмітрій Пєсков сказав журналістам, що якщо війська НАТО з'являться на території України, то конфлікт росії з альянсом буде неминучим. За його словами, ці країни повинні «усвідомлювати, задаватися питанням, чи відповідає це їхнім інтересам, а також інтересам громадян їхніх країн».