Зеленський підписав закони про реформу корпоративного управління держпідприємств та про електронні аграрні ноти

Їх ухвалення є вимогою DPL Світового Банку, від якої залежить фінансування на $1,4 млрд

Фото: ілюстративне

Президент України Володимир Зеленський підписав закон (реєстр-5593д) про реформу корпоративного управління держпідприємств, а також закон (реєстр-9266) про електронні аграрні ноти.

Про це йдеться на сайті ВР.

Нагадаємо: Закон про реформу корпоративного управління держпідприємств запроваджує політику державної власності, повноваження затвердження якої надаються уряду. При цьому політика винагороди керівників і членів наглядових рад державних підприємств та Державна дивідендна політика будуть частинами політики державної власності.

Згідно із документом, наглядові ради всіх ДП затверджуватимуть стратегічні плани розвитку, а також інвестиційні та фінансові плани.

Закон також змінює процедуру винагороди керівників ДП та членів наглядових рад. Політику винагороди, яка міститиме принципи й методологічні підходи, затверджуватиме уряд. На основі цих політик наглядові ради встановлюватимуть розмір винагороди керівників ДП.

Щодо закону про електронні аграрні ноти, такі ноти матимуть значно спрощений порядок видачі, обігу та припинення. Буде створено спеціальний реєстр та електронний кабінет для операцій з аграрними нотами. Доступ до нього можна отримати за допомогою електронного підпису, який не потребуватиме звернення до нотаріуса, а значить, і витрати часу й коштів.

Крім того, закон розширює коло суб'єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки в порівнянні з традиційними паперовими за рахунок сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, члени яких мають у власності земельні ділянки сільськогосподарського призначення або право користування такою земельною ділянкою.

Документом передбачається, що предметом застави може бути майбутній врожай, живі тварини, продукти тваринного і рослинного походження, продукти  їхньої  первинної переробки.

Як раніше писав нардеп Ярослав Железняк, від парламенту залежить фінансування на $1,4 млрд від World Bank. Для цього потрібно прийняти три законопроєкти у другому читанні та підписати їх до кінця лютого. Це, зокрема:

  1. 5865 – реформа ринку капіталів;
  2. 5593д – корпоративна реформа;
  3. 9266 – електроні аграрні ноти.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада схвалила реформу корпоративного управління держпідприємств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS