8 березня спостерігалося підвищення цін на нафту через зростання попиту в найбільших споживачах світу – США та Китаї. Такий тренд виник унаслідок позитивного сигналу від Федеральної резервної системи США щодо можливості зниження процентних ставок.
Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent зросли на 0,7%, або на 58 центів – до $83,54 за барель до 07:00 GMT. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate піднялися на 0,9%, або на 69 центів – до $79,62.
Зазначається, що обидва контракти трошки втратили, якщо порівнювати з попереднім тижнем, – знизилися на 0,1% і 0,5% відповідно для Brent і WTI. Дані Управління енергетичної інформації свідчать, що минулого тижня запаси бензину в США зменшилися на 4,5 млн барелів, а запаси дистилятів – на 4,1 млн барелів, що перевищило очікування та вказує на високий попит.
У Китаї зростання імпорту сирої нафти становить 5,1% за перші два місяці 2024 року проти попереднього року, а споживання палива в Індії зросло на 5,7% у лютому в порівнянні з аналогічним періодом минулого року через активність заводів у третьому за розміром імпортері та споживачі нафти у світі.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл у своїй заяві наголосив, що центральний банк США «недалекий» від того, щоб отримати достатню впевненість у тому, що інфляція знижується настільки, щоб розпочати зниження процентних ставок, що надало додаткову підтримку цінам на нафту.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄЦБ утримав ставку на рекордно високому рівні.