Світові ціни на нафту падають напередодні даних про інфляцію у США та звітів ОПЕК і МЕА цього тижня, які можуть дати підказки щодо перспектив попиту.
Про це пише Bloomberg.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали нижче за $82 за барель після падіння на 1,1% у п'ятницю, а West Texas Intermediate – нижче за $78. Ціни все ще залишаються у вузькому торговому діапазоні. Інвестори очікують, що у вівторок можуть бути опубліковані вищі, ніж очікувалося, показники інфляції у США, що може ускладнити подальшу монетарну політику.
Нафта виходить із найменш волатильного тижня з кінця 2021 року, оскільки ринок жонглює конкуруючими «бичачими» і «ведмежими» факторами. Скорочення видобутку ОПЕК+ і напруженість на Близькому Сході компенсуються зростанням пропозиції за межами групи й постійними побоюваннями щодо економічних перспектив Китаю, який є найбільшим імпортером нафти.
Інвестори також стежать за переговорами про припинення вогню між Ізраїлем і Хамасом, які залишаються в глухому куті. Ізраїль пригрозив вторгненням у місто Рафах на півдні Гази, якщо переговори не дадуть результату, що, як попередив президент США Джо Байден, стане «червоною лінією».
«Ми вважаємо, що поточний рівень цін майже відповідає нинішній динаміці попиту і пропозиції, – зазначив Хан Чжун Лян, інвестиційний стратег Standard Chartered Plc. – Якщо не відбудеться значних змін у будь-якій зі сторін рівняння, наприклад спалаху напруженості на Близькому Сході, що суттєво вплине на пропозицію, нафта, найімовірніше, продовжуватиме торгуватися в межах діапазону».
Організація країн – експортерів нафти планує випустити свій щомісячний ринковий звіт у вівторок, тоді як Міжнародне енергетичне агентство опублікує відповідний прогноз у четвер. Управління енергетичної інформації США також опублікує цього тижня свій короткостроковий енергетичний прогноз.
Тим часом експорт нафти з Ірану досяг найвищого рівня з 2018 року – коли експрезидент США Дональд Трамп відмовився від ядерної угоди Тегерана зі світовими державами й відновив санкції, заявив міністр нафти країни.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що світові ціни на нафту зростають у зв’язку з дедалі більшим попитом.