Компанія Intel оголосила про інвестиції у розмірі $100 млрд протягом наступних п'яти років на будівництво та розширення заводів із виробництва чипів у чотирьох штатах США. Це рішення було ухвалено після того, як уряд США виділив Intel $19,5 млрд у вигляді грантів і пільгових кредитів за програмою CHIPS Act. До того ж компанія розраховує одержати ще $25 млрд у вигляді податкових пільг.
Про це повідомляє Reuters.
Центральною частиною плану Intel є будівництво на поки що порожніх полях біля міста Колумбус, штат Огайо, того, що генеральний директор компанії Пат Гелсінгер назвав «найбільшим у світі виробничим майданчиком для чипів штучного інтелекту». Очікується, що будівництво розпочнеться вже 2027 року.
Протягом десятиліть Intel була світовим лідером із виробництва найшвидших і найменших напівпровідників, продаючи їх за преміальними цінами й інвестуючи прибуток у подальші дослідження та розробки, щоб залишатися попереду конкурентів.
Проте у 2010-х роках Intel втратила лідерство у виробництві на користь тайванської компанії TSMC, а її рентабельність різко знизилася через необхідність знижувати ціни, щоб утримати частку ринку менш ефективною продукцією.
У 2021 році Гелсінгер оголосив план повернення Intel на перше місце, але для того, щоб зробити цей план прибутковим, він заявив, що потребуватиме державної підтримки.
За словами Гелсінгера, майже 30% зі $100 млрд буде витрачено на будівельні роботи, такі, як робоча сила, труби та бетон. Решта коштів піде на закупівлю обладнання для виробництва чипів у таких фірм, як ASML, Tokyo Electron, Applied Materials та KLA.
Це обладнання допоможе запустити виробництво в Огайо до 2027 або 2028 року, хоча Гелсінгер попередив, що терміни можуть змінитися, якщо ринок чипів різко знизиться. Окрім грантів і позик, Intel планує здійснювати більшу частину закупівель власним коштом.
Гелсінгер раніше заявляв, що для того, щоб знову зробити США лідером у виробництві напівпровідників, знадобиться другий раунд державного фінансування заводів із виробництва чипів.