Туреччина та США домовилися про нову схему дотримання вторинних санкцій, під які підпадають компанії, що співпрацюють з росією.
Джерело. Про це повідомляє турецька газета Hurriyet, на яку посилається Deutsche Welle.
Згідно з новою домовленістю, американська влада повідомлятиме Анкарі про компанії, які викликають підозри, а також буде запитувати інформацію з цього приводу. Якщо Туреччина проведе розслідування і доповість США про результати, то «за потреби буде вжито заходів», пише газета.
Раніше Вашингтон запроваджував вторинні санкції проти турецьких компаній, підозрюваних у веденні комерційної діяльності з росією, без повідомлення про це Анкарі та без розслідування. Така ситуація, як зазначається, створювала «різні економічні проблеми».
У січні стало відомо, що турецькі банки повсюдно цураються роботи з російськими. Ситуація ускладнилася влітку 2023 року і різко загострилася після того, як 22 грудня президент США Джо Байден видав указ про вторинні санкції проти закордонних компаній, які допомагають росії у війні проти України. У результаті банки Туреччини розірвали кореспондентські відносини майже з усіма російськими кредитними організаціями та призупинили обробку їх платежів.
Через указ Байдена роботу з клієнтами з росії стали обмежувати і державні банки КНР. За даними агентства Bloomberg, щонайменше два китайські банки вирішили переглянути свій бізнес у росії, розірвати зв'язки з клієнтами, які підпали під санкції, і припинити надавати будь-які фінансові послуги російській військовій промисловості.
Бекграунд. Напередодні стало відомо, що найбільший державний банк Дубая згортає бізнес із росією під тиском США.