Тільки після попередження: Туреччина і США узгодили нову схему введення санкцій проти турецьких компаній

Ситуація, коли США вводили санкції без попередження, створювала «різні економічні проблеми»

фото DR

Туреччина та США домовилися про нову схему дотримання вторинних санкцій, під які підпадають компанії, що співпрацюють з росією.

Джерело. Про це повідомляє турецька газета Hurriyet, на яку посилається Deutsche Welle.

Згідно з новою домовленістю, американська влада повідомлятиме Анкарі про компанії, які викликають підозри, а також буде запитувати інформацію з цього приводу. Якщо Туреччина проведе розслідування і доповість США про результати, то «за потреби буде вжито заходів», пише газета.

Раніше Вашингтон запроваджував вторинні санкції проти турецьких компаній, підозрюваних у веденні комерційної діяльності з росією, без повідомлення про це Анкарі та без розслідування. Така ситуація, як зазначається, створювала «різні економічні проблеми».

У січні стало відомо, що турецькі банки повсюдно цураються роботи з російськими. Ситуація ускладнилася влітку 2023 року і різко загострилася після того, як 22 грудня президент США Джо Байден видав указ про вторинні санкції проти закордонних компаній, які допомагають росії у війні проти України. У результаті банки Туреччини розірвали кореспондентські відносини майже з усіма російськими кредитними організаціями та призупинили обробку їх платежів.

Через указ Байдена роботу з клієнтами з росії стали обмежувати і державні банки КНР. За даними агентства Bloomberg, щонайменше два китайські банки вирішили переглянути свій бізнес у росії, розірвати зв'язки з клієнтами, які підпали під санкції, і припинити надавати будь-які фінансові послуги російській військовій промисловості.

Бекграунд. Напередодні стало відомо, що найбільший державний банк Дубая згортає бізнес із росією під тиском США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS