Найбільший державний банк Дубая згортає бізнес із росією під тиском США

Найбільший державний банк Дубая згортає бізнес із росією під тиском США

Emirates NBD, який раніше активно залучав росіян, тепер закрив безліч їхніх рахунків

Найбільший державний банк Дубая згортає бізнес із росією під тиском США
фото Shutterstock

Дубай став одним із головних каналів зв'язку із зовнішнім світом для російського бізнесу та олігархів після запровадження Заходом масштабних санкцій за вторгнення в Україну. Через два роки під тиском США це фінансове вікно починає закриватися, пише The Wall Street Journal.

Дубайські банки почали згортати бізнес із росіянами. Під удар, зокрема, потрапили велика мережа з торгівлі нафтою «Роснефти», «Уралкалий» і мільярдер Іван Таврін, який став найбільшим покупцем активів іноземних компаній, що пішли з росії.

Головний державний банк Дубая, Emirates NBD, активно залучав росіян: він став обслуговувати торгівлю російською нафтою у великих обсягах і відкрив підрозділ роботи з заможними росіянами, які шукають притулку для своїх капіталів.

Але в останні місяці США почали чинити сильний тиск на ОАЕ: до країни приїжджали представники Мінфіну та Держдепартаменту, під санкції потрапили кілька місцевих компаній, які торгували російською нафтою в порушення цінової стелі, до того ж у грудні Мінфін США отримав розширені повноваження для покарання іноземних банків, чия діяльність сприяє обходу санкцій та роботі російського ВПК.

В результаті Emirates NBD закрив російський підрозділ і безліч російських рахунків (які зазвичай містять більше $5 млн або пов'язаних з особами, що потрапили під санкції), перестав приймати рублеві перекази та платежі, розповіли WSJ представники фінансового сектору в Еміратах та інші люди, знайомі з ситуацією.

Крім Emirates NBD, роботу з росіянами почало згортати дубайське відділення єгипетського держбанку Banque Misr, розповіли джерела WSJ. Воно закрило рахунки Coral Energy та низки інших компаній.

Бекграунд. Також стало відомо, що Індія відмовляється укладати нові контракти з росією на поставки нафти через санкції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло