Американські постачальники нафти виходять на ринки країн ОПЕК+ по всьому світу

США стали найбільшим експортером нафти після початку війни в Україні

Експорт нафти із США досягав п'яти нових щомісячних рекордів після того, як західні країни запровадили санкції проти росії у 2022 році.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зростання видобутку нафти в США, яке відбувається паралельно з обмеженням видобутку ОПЕК та її союзників, допоміг американським виробникам зміцнити свою позицію на міжнародних ринках.

Американські компанії активно проникають на ринки, на яких колись домінували ОПЕК та її союзники.

Наприклад, Індія, яка є третім імпортером нафти за обсягом і другим – за кількістю покупок після Китаю, є одним з останніх ринків, що відчуває збільшення постачання американської нафти.

Згідно з даними компанії Kpler, що відстежує надходження нафти до Індії, у березні постачання американської нафти до цієї країни досягли найвищого рівня протягом майже року.

Тим часом імпорт російської нафти до Індії скоротився приблизно на 800 тис. барелів на день проти минулого року, як показує аналіз танкерів Bloomberg. Ці постачання можуть зменшитися ще більше, оскільки індійські нафтопереробні заводи більше не приймають вантажі з танкерів, які належать до державного ПАТ «Совкомфлот», що потрапив під санкції США.

Водночас індійські нафтопереробники припинили закупівлі у Венесуели перед закінченням терміну дії американських санкцій наступного місяця. Це призвело до досягнення мінімального рівня постачання за рік.

Попри те що американська нафта вже давно є лідером за обсягами експорту, порушення енергетичних потоків після вторгнення росії в Україну створило новий попит на американську нафту. Постачання до Європи та Азії різко зросли, зробивши США одним із найбільших світових експортерів.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Індія поступово відмовляється від російської нафти та повертається до американської.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS