Індія поступово відмовляється від російської нафти і повертається до американської – Reuters
Індійські НПЗ тепер ретельно перевіряють дані про кожен танкер, бажаючи переконатися, що він не пов'язаний із росією

Санкції США проти танкерів, які перевозять російську нафту, порушуючи цінову стелю, змусили переробні компанії Індії відмовитися як мінімум від частини російських поставок. На початку року індійські НПЗ збільшили закупівлі саудівської нафти, а тепер на зміну російській приходить американська.
Джерело. Про це пише Reuters.
Зараз до Індії зі США прямує близько 7,6 млн барелів нафти, або 256 000 барелів на добу – це максимальний обсяг поставок більш ніж за рік, свідчать дані Kpler з відстеження танкерів. Танкери, що йдуть із США, зафрахтовані Reliance Industries, найбільшою приватною нафтопереробною компанією Індії, а також нафтотрейдером Vitol і корейською судноплавною компанією Sinokor.
Reliance стала першою нафтопереробною компанією Індії, яка відмовилася працювати із «Совкомфлотом» після того, як США ввели проти нього санкції наприкінці лютого. Його судна використовуються для тіньового флоту, який перевозить російську нафту.
Слідом за Reliance приймати вантажі, що доставляються «Совкомфлотом», перестали й інші індійські компанії, включаючи державні. НПЗ тепер ретельно перевіряють дані про кожного танкера, бажаючи переконатися, що він не пов'язаний із «Совкомфлотом». За порушення вимог щодо дотримання цінової стелі $60 за барель США з осені минулого року покарали також кілька компаній і десятки танкерів з ОАЕ та Туреччини.
У лютому Індія закупила у Саудівської Аравії на 22% більше нафти, ніж у січні, а Reliance Industries придбала максимальний обсяг із травня 2020 року, за даними Kpler.
В середині 2-23-го постачання з росії до Індії сягнули 2 млн барелів на добу і більше, з осені до кінця лютого – 1,4-1,6 млн барелів на добу, а в останні три тижні (по 24 березня) впали до 1 ,2 млн, за даними Bloomberg про відстеження суден.
Бекграунд. Між тим стало відомо, що росія почала прямі поставки нафти в Північну Корею попри санкції ООН.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].