Організація швейцарських пенсіонерок виграла суд проти уряду своєї країни, який вони звинуватили у недостатності вжитих заходів для боротьби з глобальним потеплінням.
У вівторок, 9 квітня, Європейський суд з прав людини виніс рішення на користь позивачів, визнавши, що влада Швейцарії порушила Конвенцію з прав людини і, зокрема, права кліматичних активісток на приватне та сімейне життя, а також право на справедливий судовий розгляд.
Джерело. Про це пише Deutsche Welle.
Члени об'єднання пенсіонерок Klimaseniorinnen, створеного в Швейцарії з ініціативи Greenpeace, стверджували, що через свій вік вони особливо чутливі до зміни клімату, зокрема через періоди екстремальної спеки.
За даними Greenpeace, організація нараховує по всій Швейцарії понад 2500 жінок, середній вік яких – 73 роки.
Інформаційні агентства зазначають, що цей процес став першим випадком, коли Велика палата ЄСПЛ розглядала позов, пов'язаний з викидами CO2 у конкретній країні, а також питання, якою мірою захист клімату є правом людини.
Очікується, що це рішення створить прецедент для подальших позовів щодо кліматичних проблем.
Водночас два інші позови, пов'язані із захистом клімату, були відкинуті у Страсбурзькому суді. Так, ЄСПЛ відмовився виносити рішення щодо позову шести молодих португальців проти 32 держав Європи, вважаючи, що вони не вичерпали правові можливості у своїй країні.
Крім того, суд відхилив позов щодо питань захисту клімату, поданий колишнім мером одного з прибережних міст Франції.
Бекграунд. Нагадаємо, екоактивістку Грету Тунберг затримали на акції в Гаазі. Активісти закликають владу Нідерландів не субсидувати видобування викопного палива.