Федерація роботодавців України попереджає про корупційні ризики в законопроєкті про ветеранське підприємництво

Ухвалення проєкту призведе до зловживань у питаннях пільгового доступу до грантів, держзамовлень, грального бізнесу та торгівлі підакцизними товарами

Фото: ілюстративне

Бізнес-асоціації попереджають про корупційні ризики законопроєкту «Про ветеранське підприємництво». Федерація роботодавців України (ФРУ) та CEO Club Ukraine закликали Верховну Раду відмовитися від розгляду відповідного проєкту.

Про це йдеться у заявах двох бізнес-асоціацій.

Згідно із законопроєктом №10258, будь-яка компанія, що матиме 60% робітників – учасників бойових дій (УБД), набуватиме статусу «ветеранський бізнес». Отже, будь-яка компанія загальною чисельністю у три працівники, два з яких є УБД, набуватиме статусу «ветеранський бізнес».

«Окрім того, законопроєкт не містить ніяких обмежень щодо кількості відкриття таких бізнесів. Ба більше, ці норми розповсюджуються на широке коло громадян, які не мають статусу УБД, у тому числі родичів ветеранів» – йдеться в заяві CEO Club Ukraine.

Федерація роботодавців України заявила, що законопроєкт містить низку недоліків і корупційних ризиків, а також у разі прийняття може докорінно викривити конкурентне середовище в Україні.

«Фактично законопроєкт відкриває шлях для безперешкодного отримання статусу «ветеранський бізнес» фактично будь-якому бізнесу. Це перетворить ветеранів на маріонеток у руках ділків і відкриє останнім доступ до широкого поля зловживань у питаннях пільгового доступу до грантів, державних замовлень, грального бізнесу, торгівлі підакцизними товарами, у тому числі тютюновими та горілчаними виробами, тощо», – зазначили у ФРУ.

Крім того, асоціація ветеранів – підприємців АТО закликала уряд негайно почати системну роботу з розробки державної політики щодо підтримки ветеранського бізнесу. Про це заявив голова Асоціації Сергій Позняк.

Він зауважив, що розробка відповідного законопроєкту «має відбуватись із залученням ветеранських організацій».

Довідково.

Законопроєкт №10258 про ветеранське підприємництво, зокрема:

Згідно з документом, суб'єктами ветеранського підприємництва вважатимуться ветерани війни, член їх сім'ї, члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, член сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зареєстровані в установленому законом порядку як фізична особа – підприємець та які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на податковий облік як самозайнята особа. Крім того, до суб'єктів ветеранського підприємництва належатимуть юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, які відповідають будь-якому одному з таких критеріїв:

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, які правила ведення бізнесу депутати зібрали в одному законопроєкті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS