Українські територіальні центри комплектування і соціальної підтримки не вручатимуть повістки українським чоловікам за кордоном і не працюватимуть за межами України.
Про це заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі «Радіо Свобода».
«ТЦК за кордоном працювати не будуть. Міністерство оборони не може коментувати ті чи інші дії Міністерства закордонних справ. Це (вручення повісток, – ред.) виглядає доволі нереальним», – сказав він.
Речник МОУ пояснив, що відповідно до нового закону про мобілізацію чоловіки призовного віку в Україні та за кордоном протягом 60 днів мають оновити військово-облікові дані, проте їхати в Україну для цього не обовʼязково.
«Обов’язково їхати в Україну не треба, але якщо людина хоче захищати Батьківщину, хоче долучитися до Сил оборони, то, ясна річ, що варто приїжджати в Україну… Для тих, хто за кордоном, буде можливість зробити це в консульських установах, а також через електронний кабінет», – додав Лазуткін.
За його словами, «робиться все можливе», щоб електронний кабінет запрацював у червні.
«Я практично щодня спілкуюся з людьми, які займаються цим. Там дуже багато питань, і в тому числі, які стосуються технічних рішень, кібербезпеки. Процес йде, талановиті люди залучені до цього. Планується, що запрацює все червні, і можна буде завантажити туди інформацію про себе, буде підтягуватися туди інформація з державних реєстрів», – зауважив він.
Про оновлення даних в електроному кабінеті йдеться про зміну місця проживання, зміну сімейного стану, бронювання, резервування тощо, проте проходження військово-лікарської комісії в електронному кабінеті не передбачене.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Литва може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Водночас наразі країна не розглядає конкретних заходів для цього й стежить, як це планує реалізувати Польща.