Очільник МО Литви заявив, що країна може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку

Очільник МО Литви заявив, що країна може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку

Лаурінас Кащюнас додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів для цього й стежить, які рішення ухвалить Польща

Очільник МО Литви заявив, що країна може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку
Фото: DELFI

Литва може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, проте наразі країна не розглядає конкретних заходів для цього й стежить, як це планує реалізувати Польща.

Про це заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, передає Delfi.

«Ніхто, звісно, не буде їх збирати й відвозити в Україну – цього не буде. Але (обмеження. – Mind) у соціальних виплатах, дозволах на роботу, документах – це варіанти, які я чую і від польської сторони. Тож давайте почекаймо та подивимося, який варіант вони запропонують. Можливо, він підійде і для Литви», – заявив Кащюнас.

Литовський міністр зазначив, що наразі важко оцінити точну кількість українських чоловіків призовного віку, які перебувають на території Литви.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що українські чоловіки віком від 18 до 60 років від 23 квітня 2024 року не можуть отримувати консульські послуги в дипломатичних установах України за кордоном.

Як пояснили в МЗС, зупинення надання послуг є тимчасовим кроком і пов’язане з ухваленням Верховною Радою нового закону про мобілізацію. Рішення обумовлене «необхідністю розв'язання питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном». Водночас період дії такого заходу наразі невідомий.

Як пояснив генконсул України в Любліні Олег Куць, щоб генконсульства України за кордоном могли й надалі надавати послуги, наразі вносяться зміни до технічної частини інформаційної взаємодії з іншими відомствами, оскільки частина послуг є у повноваженнях Мін'юсту, Міграційної служби, МВС України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло