«Укрзалізниця» тимчасово обмежує перевезення деяких товарів до Польщі

Обмеження діятимуть з 29 квітня по 6 травня 2024 року

Фото: SOPA Images

«Укрзалізниця» запровадила два тимчасові обмеження на перевезення вантажів до Польщі, які діятимуть з 29 квітня до 6 травня 2024 року.

Про це йдеться на сайті підприємства.

Перше обмеження стосується жирів та олій тваринного і рослинного походження, готових харчових жирів, восків тваринного або рослинного походження. Ці товари не прийматимуться до перевезення через станцію «Ізов» у напрямку Польщі.

Друге обмеження поширюється на залишки та відходи харчової промисловості, готові корми для тварин. Їх не перевозитимуть до польських станцій «Грубешув», «Щебжешин» та «Воля-Барановська» через перехід «Ізов».

Наразі в напрямку прикордонного переходу Ізов – Грубешув спостерігається значне накопичення вагонів з олією, шротами та макухою. Так, до переходу рухається майже 400 вагонів з олією і понад 1000 – зі шротами та макухою.

Перевізник просить вантажовідправників врахувати цю інформацію при плануванні своїх перевезень.

Бекграунд. Нагадаємо: вісім місяців триває блокада радикально налаштованих польських фермерів україно-польського кордону. Згідно з опитуванням Європейської Бізнес Асоціації, 67% українських компаній відчули негативний вплив блокади кордону. Загальні збитки бізнесу в Україні з початку протестів уже сягнули щонайменше 24,8 млн євро й становлять у середньому майже 700 тис. євро на компанію. 98% респондентів повідомили про зростання транспортних витрат більш ніж удвічі, а 57% компаній втратили частину замовлень.

Під час агродіалогів, організованих асоціацією, міністр агрополітики Микола Сольський розповів, що ситуація із ввезенням продукції через український-польський кордон дуже залежить від самої продукції. Зокрема, щодо зернових є домовленість не ввозити його через територію Польщі. За підрахунками, транзит становить 200 000 тонн зерна та шроту, що дорівнює приблизно лише одному дню роботи порту в Одесі. Тобто це питання не має значного впливу на світову вартість.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS