Міністерство закордонних справ України вперше в історії створило цифрову особу з використанням технологій штучного інтелекту, яка офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ.
Про це повідомила пресслужба МЗС.
«Вікторія Ші створена на основі реальної людини – української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася pro bono взяти участь у проєкті МЗС і бути прототипом для представниці. Команда проєкту відзняла та оцифрувала її», – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами. Водночас з офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші.
«Моє імʼя символізує нашу головну мету – перемогу України, а прізвище – штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини», – заявила Вікторія Ші у своєму вітальному відеозверненні.
Зазначається, що коментарі цифрової особи зʼявлятимуться на офіційних ресурсах відомства, вебсайті та сторінках у соцмережах, а також передаватимуться журналістам пресслужбою міністерства.
«Використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування – це насамперед економія часу й ресурсів МЗС. Реальні дипломати зможуть бути більш ефективними та фокусуватися на інших завданнях із надання допомоги громадянам», – сказав очільник МЗС Дмитро Кулеба.
За його словами, активне використання технологій ШІ в роботі МЗС – це не примха, оскільки для досягнення необхідних для країни результатів в умовах воєнного часу, потрібно пришвидшувати всі процеси й бути на крок попереду.
«Створення цифрової консульської представниці – це частина ширшої стратегії із системного впровадження передових технологій із використанням штучного інтелекту в МЗС України. Дипломатія не лише в Україні, а й у всьому світі завжди була консервативною сферою, яка останньою впроваджувала інновації. Ми змінюємо це. Українська дипломатія зараз посилює свої спроможності й робить технологічний стрибок, якого досі не зробила жодна дипломатична служба у світі», – додав міністр.
Наголошується, що у Вікторії Ші передбачено кілька рівнів захисту від цифрових підробок. На кожному відео розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. Зазначається, що в разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не вважається справжнім.
«Крім того, консульська представниця не є заміною речника МЗС України. Після завершення терміну перебування на цій посаді Олега Ніколенка МЗС вже провело конкурс на заміщення цієї вакансії. Його переможець уже визначений і проходить необхідні процедури спецперевірок», – додали у відомстві.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що понад 200 музикантів закликали не розробляти технології штучного інтелекту. Вони стверджують, що ці технології підривають цінність людської праці та позбавляють авторів справедливої плати.
Під зверненням підписалися, зокрема, Джон Бон Джові, Pearl Jam, Стіві Вандер, Imagine Dragons, Jonas Brothers, Мак Демарко, Кеті Перрі, Нікі Мінаж, Сем Сміт, Біллі Айліш та Finneas, Джей Балвін, Каміла Кабейо, Біллі Портер, Q-Tip, T-Rex, Шеріл Кроу, Mumford & Sons, Міранда Ламберт, Ден Сміт (Bastille), Раян Теддер (OneRepublic), Луїс Фонсі, R.E.M. та інші.
Водночас Microsoft нещодавно інвестував $1,7 млрд у розвиток ШІ в Індонезії. У компанії також пообіцяли допомогти з навчанням 2,5 млн людей у Південно-Східній Азії навичкам ШІ.
Financial Times також уклало угоду з OpenAI про навчання моделей штучного інтелекту на основі архівного контенту видання. Угода дозволяє ChatGPT відповідати на запитання короткими викладами статей FT із посиланнями на FT.com.
Разом з тим компанія Samsung Electronics оголосила про зростання операційного прибутку за I квартал 2024 року, яке перевищило очікування аналітиків майже вдесятеро. Цей феномен пов'язують із відновленням цін на чипи, що стимулювалося бумом в галузі штучного інтелекту.
Операційний прибуток Samsung за I квартал зріс до 6,6 трлн вон ($4,89 млрд), значно перевищивши прогноз LSEG SmartEstimate у 5,7 трлн вон. Цей результат на 931% кращий, ніж прибуток у 640 млрд вон за аналогічний період 2023 року, і став найвищим квартальним показником Samsung із III кварталу 2022 року.