Imagine Dragons та інші: понад 200 музикантів закликали не розробляти технології штучного інтелекту
Вони стверджують, що ці технології підривають цінність людської праці і позбавляють авторів справедливої плати

Відкритий лист до розробників штучного інтелекту опублікувала організація Artist Rights Alliance, яка захищає права музикантів, поетів-піснярів та виконавців, пише TechCrunch.
Під зверненням підписалося понад 200 представників музичної індустрії: Джон Бон Джові, Pearl Jam, Стіві Вандер, Imagine Dragons, Jonas Brothers, Мак Демарко, Кеті Перрі, Нікі Мінаж, Сем Сміт, Біллі Айліш та Finneas, Джей Балвін, Каміла Кабейо, Біллі Портер, Q-Tip, T-Rex, Шеріл Кроу, Mumford & Sons, Міранда Ламберт, Ден Сміт (Bastille), Раян Теддер (OneRepublic), Луїс Фонсі, R.E.M. та інші.
Автори листа визнають: технологія має «величезний потенціал», може бути джерелом натхнення та допомагати у створенні «нового музичного досвіду».
Однак деякі учасники ринку використовують нейромережі для «саботажу» та «підриву репутації» виконавців, авторів та правовласників.
«Безвідповідальне» використання штучного інтелекту загрожує «конфіденційності, індивідуальності артистів, їхній музиці та заробітку», йдеться у листі. Як приклад, автори наводять ситуації, коли компанії навчають алгоритми на музиці артистів без їх дозволу.
Існування таких інструментів вже позначається на обсязі гонорарів, які отримують автори, а в майбутньому останніх можуть взагалі замінити алгоритмами.
Автори листа закликали технологічні компанії, розробників та цифрові музичні сервіси «пообіцяти не розробляти та не використовувати генеративні технології, які обмежують та замінюють артистів-людей».
Виконавчий директор Artist Rights Alliance Єн Якобсен пояснив Axios, що не йдеться про необхідність посилити регулювання на законодавчому рівні. Музична галузь просить технологічну співпрацю – щоб виключити безвідповідальні практики, зберегти якість музики та робочі місця.
У березні 2023 року понад 1100 лідерів технологічних фірм, інженерів та дослідників підписали відкритий лист, у якому попросили ШІ-лабораторії «терміново і як мінімум на півроку призупинити навчання ШІ-систем, більш продуктивних, ніж GPT-4».
Співзасновник Microsoft Білл Гейтс тоді зазначив, що це навряд чи вирішить «труднощі, які стоять перед індустрією». Пізніше проти надмірного регулювання ШІ виступили й керівники Renault, Siemens, Heineken, Airbus, Ubisoft та інших компаній.
Що стосується сфери мистецтва, то у квітні того ж року Universal Music попросила Apple, Spotify та інші стрімінги видаляти музику, створену ШІ. А у серпні FT з посиланням на джерела розповіла, що Google та Universal Music обговорюють можливість ліцензувати голоси співаків та мелодії, щоб ентузіасти могли використовувати їх для генерації нових пісень за допомогою ШІ.
У вересні група письменників подала позов проти OpenAI, яка нібито використовувала їхні книги для навчання своїх мовних моделей. Серед позивачів: Джордж Р. Р. Мартін («Пісня льоду та вогню»), Майкл Коннеллі (серія про детектив Гаррі Босха), Джонатан Франзен («Поправки», «Свобода») та інші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].