Shell іде з енергетичного ринку Китаю

Компанія вирішила вийти з енергетичного ланцюга в Китаї, який включає виробництво електроенергії, торгівлю та маркети

Компанія Shell покинула енергетичні ринки Китаю в рамках прагнення генерального директора Ваеля Савана зосередитися на більш прибуткових операціях, зокрема газовому й нафтовому бізнесах.

Про це пише Reuters.

Shell вирішила вийти з енергетичного ланцюга в Китаї, який включає виробництво електроенергії, торгівлю та маркетинг, йдеться у заяві компанії. Рішення набуває чинності з кінця 2023 року.

«Ми вибірково інвестуємо в енергетику, зосереджуючись на створенні цінності нашого енергетичного портфелю, що вимагає прийняття складних рішень», – заявили в Shell.

Згідно з інформацією на сайті Shell, Shell Energy China була однією з перших іноземних компаній, що повністю належать Shell, яка взяла участь у китайському ринку квот на викиди вуглецю, а також зареєстрована для торгівлі на китайському ринку електроенергії.

За словами представника компанії, зміни не стосуються бізнесу Shell із заряджання електромобілів, який є ключовим ринком зростання для компанії.

Прагнучи заощадити до $3 млрд щорічних витрат, Shell в останні місяці вийшла з європейського бізнесу з торгівлі електроенергією та кількох офшорних вітроенергетичних і низьковуглецевих проєктів. Вона також виставила на продаж американські сонячні активи та переглянула свій гігантський нафтопереробний і нафтохімічний комплекс у Сингапурі.

Shell також провела скорочення персоналу по всій компанії, у тому числі у своєму підрозділі низьковуглецевих рішень.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що один із найбільших пенсійних фондів Голландії, PFZW, продав усі свої частки в Shell, BP і TotalEnergies, заявивши, що вони недостатньо швидко інвестують у перехід від викопного до низьковуглецевого палива.

У четвер PFZW, яка на кінець 2023 року управляла приблизно $256 млрд, повідомила, що загальна вартість проданих акцій становить $3,02 млрд і містить частки у 310 компаніях нафтогазового сектору.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS