Голландський пенсійний фонд PFZW продав акції Shell, BP, TotalEnergies та інших нафтогазових компаній
Загальна вартість проданих акцій становить 2,8 мільярда євро

Один з найбільших пенсійних фондів Голландії, PFZW, продав усі свої частки в Shell, BP і TotalEnergies, заявивши, що вони недостатньо швидко інвестують у перехід від викопного до низьковуглецевого палива.
Про це пише The Wall Street Journal.
У четвер PFZW, яка на кінець 2023 року управляла близько $256 млрд, повідомила, що загальна вартість проданих акцій становить $3,02 млрд і включає в себе частки в 310 компаніях нафтогазового сектору.
Продаж акцій знаменує собою завершення дворічної співпраці з нафтогазовими компаніями, спрямованої на те, щоб змусити їх надати плани переходу, які можна перевірити і які підтримують мету Паризької кліматичної угоди, заявили у фонді.
«Більшість наших інвестицій у викопне паливо вже продані, оскільки ці компанії не зробили достатніх кроків для переходу до більш чистого енергетичного балансу», – йдеться у повідомленні.
Сім нафтогазових компаній, що котируються на біржі, залишаться в портфелі, серед них Galp, Neste і OMV, які фонд називає лідерами глобального енергетичного переходу.
Shell, BP і TotalEnergies не відразу відповіли на запити Dow Jones Newswires про коментарі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна націоналізувала нафтогазові активи російського олігарха Худайнатова на 500 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].