GovTech-інкубатор Європейського Союзу Govtech4all відкрили рік тому, у травні 2023 року. Його основна мета – впровадження інновацій в європейських урядах та надання громадянам зручних електронних сервісів. Учасниками Govtech4all стали 14 країн і 21 організація.
Україна стала єдиною країною – не членом ЄС, яка увійшла до інкубатору, її представляють Міністерство цифрової трансформації та Український фонд стартапів. Нещодавно Govtech4all оголосив новий челендж відкритих інновацій, заявниками якого є 6 муніципалітетів з 4 країн Європи.
GovTech4All Startup Challenge
Ключова індустрія: Energy management.
Опис: GovTech4All Startup Challenge пропонує технологічним командам, які мають Energy-рішення, можливість попрацювати з муніципалітетами шести європейських міст. Це міста в Іспанії, Греції, Швеції та Литві, кожне з яких має конкретну проблему у сфері енергоефективності. 24 квітня муніципалітети оголосили свої запити у прямому ефірі та запросили стартапи до їх вирішення.
Що це за міста і які проблеми вони хочуть вирішити:
1. Уряд (Женералітат) міста Каталонія, Іспанія: оптимізація використання та управління даними для покращення енергоменеджменту в громадських будівлях.
2. Муніципалітет міста Каламата, Греція: підвищення енергоефективності у шкільних будівлях шляхом прийняття рішень на основі даних.
3. Муніципалітет міста Мадрид, Іспанія: автоматизація та підвищення ефективності зрошення зелених насаджень у місті.
4. Муніципалітет міста Ерншельдсвік, Швеція: зниження споживання енергії в критих аквапарках і спа-центрах шляхом розумнішого регулювання на основі прогнозного моделювання зовнішніх факторів.
5. Муніципалітет міста Шяуляй, Литва: моніторинг і порівняльний аналіз споживання енергії в громадських будівлях.
6. Муніципалітет міста Таураге, Литва: геопросторовий 3D-мапінг та розробка комплексного каталогу дерев і гарячих зон для оцінки й планування міського озеленення з метою адаптації до зміни клімату.
Дедлайн: 26 травня 2024 року.
Переваги для команд: пілотування кращих і найбільш актуальних рішень у відповідних містах Європи.
Як взяти участь: Преаплекаційна форма заявки розміщена на платформі відкритих інновацій F6S, доступна для заповнення після реєстрації.