Порошенко закликав Німеччину не платити гроші українським чоловікам, які покинули Україну

Він пропонує натомість передавати ці кошти ЗСУ

фото DR

П’ятий президент України Петро Порошенко закликав Німеччину припинити фінансувати українських чоловіків призовного віку, які перебувають у країні, а натомість передати ці гроші українській армії, передає DW.

«Той, хто має можливість повернутися назад, має повернутися», – заявив він в інтерв'ю виданню у середу, 8 травня, під час з'їзду німецької консервативної партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) у Берліні, відповідаючи на запитання про те, чи має Німеччина сприяти поверненню українських чоловіків на батьківщину.

Водночас він висловив сумнів у тому, що будь-які дії України чи Німеччини можуть вплинути на позицію українських чоловіків, які відмовляються повертатися додому.

«Але я дуже рекомендую Німеччині стосовно цих осіб – чоловіків, які перебувають тут і хто відмовляється повертатися в Україну – будь ласка, припиніть це фінансувати, і негайно почніть надавати ці гроші Збройним силам України», – закликав Порошенко.

Водночас експрезидент України наголосив на необхідності надати Києву німецькі далекобійні ракети TAURUS.

«Адже нам потрібні ці гроші не тільки на протиповітряну оборону – неможливо виграти війну тільки з ППО – але і на TAURUS, які є дуже потужним аргументом для росії, щоб вона припинила атакувати нашу критичну енергетичну інфраструктуру, тому що точно отримає вогонь у відповідь», – пояснив він.

За словами Порошенка, українцям важко пояснити, чому США постачають Україні ракети ATACMS, Велика Британія – ракети Storm Shadow, Франція – ракети Scalp, а Німеччина, яка, за словами Порошенка, є «близьким партнером України та лідером ЄС», не постачає ракети TAURUS.

Після рішення Києва призупинити надання консульських послуг чоловікам, які за віком підпадають під дію закону про мобілізацію, у Німеччині та інших країнах ЄС розпочалася дискусія щодо можливого сприяння поверненню на батьківщину українських чоловіків.

7 травня депутат бундестагу від ХДС Родеріх Кізеветтер закликав підтримати ці зусилля України.

«Німеччина має підтримати Україну в тому, щоб зробити справедливі пропозиції чоловікам, придатним до військової служби, та залучити їх до добровільного повернення. У свою чергу Німеччина могла б, наприклад, призупинити виплату грошової допомоги для цієї групи громадян та допомогти їх виявити й доставити їм повідомлення», – запропонував політик.

За даними німецьких ЗМІ, глави земельних МВС за участю федерального міністерства внутрішніх справ розпочнуть консультації щодо того, який статус у Німеччині матимуть чоловіки з України без дійсного закордонного паспорта. Очікується, що рішення міністрів може бути ухвалене у середині червня на наступній конференції земельних міністрів внутрішніх справ.

Бекграунд. 23 квітня уряд у Києві розпорядився видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт українським чоловікам мобілізаційного віку лише на території України. Того ж дня міністерство закордонних справ країни вирішило тимчасово призупинити надання в українських дипломатичних установах послуг чоловікам, які за віком підпадають під дію закону про мобілізацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS