Комітет з питань відновлення Європейської Бізнес Асоціації зустрівся з головою Держагентства з відновлення та розвитку інфраструктури Мустафою Найємом. Під час зустрічі Найєм наголосив, що наразі не бачить великої жаги українського бізнесу працювати з державою.
Про це повідомили у пресслужбі ЄБА.
Найєм зазначив, що команда агентства запропонувала ринку соціального будівництва нові умови співпраці та збільшила кількість тендерних пропозицій удвічі.
Він підтвердив, що бюджету, який зараз має Україна, ледве вистачає на нагальні потреби: заробітну плату та утримання критичної інфраструктури. Найєм наголосив, що команда працює над залученням коштів від міжнародних партнерів і донорів, ймовірно, через два основних види фінансування: кредити та експортне фінансування. Останній вид передбачає підтримку власних виробників, тому важливо вже зараз шукати глобальних партнерів для відновлення.
«Бізнесам, чиновникам і громадянському суспільству раджу наполегливо вчитися. Якщо компанія займається будівництвом, відправляйте працівників на навчання, аби вчитися проєктувати за міжнародними стандартами. Це допоможе більш ефективно та якісно залучитися до процесу відновлення України. Адже з іноземними коштами прийдуть іноземні компанії, які захочуть працювати над амбітними проєктами відновлення в післявоєнній Україні», – сказав Найєм.
Щодо міжнародних компаній, то вони остерігаються ризиків, пов'язаних із війною та нестабільністю судової системи. Держава має виконувати свою «домашню роботу», впевнений Найєм, працюючи з тими ризиками, які їй під силу. Бізнес своєю чергою має показати своїм прикладом, що в Україні можна ефективно та прибутково працювати.
На запитання про сфери, у яких працівники мають бути захищені від мобілізації, Найєм відповів впевнено: «Так, вони повинні бути». Він також наголосив на важливості співпраці між бізнесом і державою, закликавши до спільної роботи задля ефективного відновлення України.
Бекграунд. Нагадаємо: Данія виділить 420 млн євро на відновлювальну енергетику та відбудову України. Представники урядів домовилися про сприяння зустрічам представників данського й українського бізнесу. Зокрема, зустрічі відбуватимуться через Український інвестиційний форум, а також сприяння створенню та впровадженню механізмів позик і гарантій, спрямованих на підтримку України.