Ощадбанк оголосив про можливість отримання українським бізнесом, що виробляє безпілотні літальні апарати (БпЛА), грантів через портал «Дія».
Про це повідомив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
Він зазначив, що «Ощад» є ексклюзивним банківським партнером грантової програми «єРобота», яка поширюється на виробників дронів.
Держава в особі банку може покрити до 80% суми гранту, тобто частка власних коштів заявника становить 20% та більше.
Гранична сума гранту – 8 млн грн, які потрібно освоїти протягом 12 місяців із моменту отримання.
На фінансову підтримку від держави можуть податися виробники дронів, які є як фізичними, так і юридичними особами або фізичними особами-підприємцями (ФОП).
Заявку на отримання гранту можна подати особисто у відділенні Ощадбанку або ж через портал «Дія». Для цього потрібно мати заяву та бізнес-план.
Далі протягом 5 діб «Ощад» перевірить заявку, а держава за 15 днів ухвалить рішення про надання гранту. Після цього Міністерство економіки повідомляє банк про рішення, а він своєю чергою – отримувача.
Бекграунд. Нещодавно повідомлялося, що Україна створює перше у світі Командування безпілотних систем. «Зараз у нас є спроможність, ми в змозі таке збудувати, тому Президент підписав указ про створення Командування безпілотних систем. Такого командування ще немає у світі. Ми будемо першою країною, яка буде ділитися досвідом з іншими нашими партнерами. Ми будемо масштабувати Командування для того, щоб мати перевагу над ворогом», – зазначив міністр оборони Рустем Умєров.
Нагадаємо: в Україні починається створення окремого роду військ – це Сили безпілотних систем. «Список завдань чіткий: спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих фахівців у цю сферу. Це завдання і для армії, і для Міністерства оборони та уряду загалом», – сказав про підрозділ президент Володимир Зеленський.
Раніше ексголовнокомандувач Валерій Залужний заявив, що безпілотники допоможуть не втягнути Україну в позиційну війну, в якій у неї немає переваг.
Якщо влітку в Україні вироблялося близько 5000 дронів на місяць, то до кінця минулого року випуск сягнув 50 000 на місяць. Виробництво ведеться приблизно у 200 майстернях і фабриках, пише The Wall Street Journal.
Україна рухається до досягнення мети зробити цього року не менше 1 млн дронів, яку поставив президент Володимир Зеленський, каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Це понад 83 000 апаратів на місяць.
У разі виконання плану випуск збільшиться більш ніж у 100 разів порівняно з 2022 роком.