Безпілотники допоможуть не втягнути Україну в позиційну війну, в якій у неї переваг немає – Залужний
Він пропонує способи, як меншими ресурсами завдавати супротивнику максимального урону

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний опублікував на сайті CNN своє бачення війни України з росією на її нинішній стадії.
Від зазначає, що успіх у ній визначається технічним прогресом, політичними умовами та економічним середовищем.
Друга світова війна добігла кінця майже 80 років тому, але спадок її стратегії зберігається і донині, робить висновок Залужний. За всіх технічних здобутків останніх десятиліть концепція перемоги залишається незмінною: знищити ворога і захопити чи звільнити територію.
Проте, за словами Залужного, є й відмінності: основною рушійною силою цієї війни є розвиток безпілотних систем озброєння. Вони поширюються з запаморочливою швидкістю, і сфера їх застосування стає дедалі ширшою, зазначає головком.
Безпілотні системи, на його думку, поряд з іншими видами сучасної зброї здатні допомогти Україні уникнути втягування у позиційну війну, в якій вона не має переваги.
Відповідно, пріоритетом Залужний називає оволодіння всім арсеналом сучасних безпілотних транспортних та інших технологічних засобів, що дозволяють командирам відстежувати ситуацію на полі бою в режимі реального часу, дозволяючи коригувати вогонь цілодобово, що дозволяє завдавати високоточних ударів по об'єктах супротивника на передових позиціях.
Це означає не що інше, як повну перебудову бойових дій – і відмову від застарілого, стереотипного мислення, робить висновок Залужний.
“Окрім підвищення ефективності бойових дій, безпілотні та інші новітні технологічні системи здатні вирішити низку ключових проблем в організації і веденні бойових дій Сил оборони України:
* підвищити ступінь безконтактності ведення бойових дій і, як наслідок, знизити рівень втрат через можливість дистанційного керування цими засобами;
* знизити ступінь участі традиційних засобів ураження у виконанні бойових завдань;
* забезпечити ведення бойових дій з обмеженим залученням важкої бойової техніки;
* незважаючи на відсутність корабельного складу, завдавати ураження як надводним, так і підводним силам противника та його береговій інфраструктурі практично на всю глибину театру воєнних дій на морі з високою ефективністю та мінімальним ризиком для особового складу;
* завдавати противнику масованих раптових ударів по об’єктах критичної інфраструктури, важливих комунікаціях без застосування дорогих в експлуатації та виробництві ракет та пілотованої авіації”, – пише головнокомандувач.
Слабкість режиму міжнародних санкцій означає, що росія в партнерстві з іншими країнами все ще здатна розгорнути свій військово-промисловий комплекс для ведення війни на виснаження, зауважує генерал.
Ми повинні визнати значну перевагу, яку має противник у мобілізації людських ресурсів, і порівняти її з нездатністю державних інститутів України підвищити чисельність наших збройних сил, якщо не буде вжито непопулярних заходів, вважає головнокомандувач ЗСУ.
Бекграунд. Нагадаємо, Financial Times повідомила, що Зеленський справді збирається звільнити Залужного. Джерела FT сказали, що президент запропонував Залужному посаду радника, яку генерал відхилив.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].