Українським біженцям слід активніше шукати роботу в Німеччині, якщо вони хочуть залишитись у країні, заявив німецький канцлер Олаф Шольц.
«Ми сподіваємося, що ті, хто приїхав сюди з України, тепер почнуть працювати, наскільки це в їх силах», – наводить Euractiv його слова.
Політик нагадав, що працевлаштування забезпечує право біженця залишитись у країні. Водночас він звернув увагу на статистику, згідно з якою у Німеччині працюють лише два з десяти українських біженців.
«У Німеччині будь-кому, хто працює і не винен у будь-яких правопорушеннях, майже напевно буде дозволено залишитися», – пояснив він.
Німеччина є лідером серед європейських країн за кількістю прийнятих українських біженців – 1 300 000 осіб, що становить близько 1/3 від загальної кількості.
Працевлаштовано їх, за даними Польського економічного інституту, у січні 2024 року було лише 18%, що можна порівняти з тими цифрами, які навів Шольц.
Згідно з опублікованим у листопаді минулого року звітом Асоціації німецьких промислово-торговельних палат (DIHK), гостра нестача кваліфікованих кадрів у Німеччині загрожує стабільності життєво важливих галузей промисловості країни.
Вісім із десяти підприємств, які шукають співробітників, постають перед труднощами при закритті вакансій, випливає зі звіту. Критична нестача кадрів спостерігається у секторах, пов'язаних із високими технологіями.
У 2022 році економіці Німеччини не вистачало близько 600 тисяч працівників, і цей дефіцит, за прогнозами Німецького економічного інституту, лише зростатиме, оскільки населення ФРН старіє.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше Шольц повідомив, що українські чоловіки призовного віку можуть залишатися в Німеччині, і так само закликав українців шукати роботу в країні, оскільки вони потрібні на ринку праці.