Diia.City United закликає уряд швидше впровадити е-бронювання та збільшити його термін до року

Пакет документів для діджиталізованого бронювання від бізнесу може бути мінімальним, а термін обробки скоротиться до кількох днів

Фото: Diia.City United

Бізнес-союз Diia.City United на зустрічі з представниками Міноборони, Мінекономіки та Мінцифри закликав пришвидшити впровадження е-бронювання та збільшити термін бронювання з 6 до 12 місяців.

Про це розповіла виконавчий директор Diia.City United Наталія Микольська.

«Бізнесу потрібна прозора, робоча та передбачувана процедура бронювання з якнайменшим контактом з державою. Бізнес цього чекає вже досить довго. Термін бронювання має бути точно більше 6 місяців – 1 рік. Для бізнесу – це передбачуваність, а для держави – можливість розуміти та планувати свої мобілізаційні ресурси», – розповіла вона.

За її словами, при синхронізації всіх реєстрів після запуску Резерв+, пакет документів для діджиталізованого бронювання, який подає бізнес, може бути мінімальним, а термін обробки документів скоротиться до кількох днів. Також важливо, щоб зареєстровані особи могли виправляти та уточнювати свої дані.

«Якщо нова процедура бронювання запрацює, це може змінити парадигму відносин бізнесу з державою. Існуюча процедура бронювання зі затримками, які є зараз, узгодженням списків та всім іншим, враховуючи, що списки повинні повертати, коли є навіть незначна помилка щодо однієї особи, є складною та непередбачуваною для бізнесу», – зазначила Микольська.

Вона вказала, що зараз проблемою є непередбачувані терміни обробки документів у Міністерстві оборони, Міністерстві економіки, Генштабі через значну кількість звернень.

Diia.City United також підтримує введення економічного бронювання. За словами Микольської, це потрібно ввести не тільки для IT-індустрії, а й для всіх галузей, які визнані критичними.

Бекграунд. Раніше віце-прем'єр з питань інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що бронь на сьогодні мають 700 тис. осіб, з них лише 4 тис. з IT-компаній. Таким чином, з 300 тис. працівників, які працюють у IT-галузі, заброньовано менше 1,5%.

Раніше також повідомлялося, що перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко після публікації у ЗМІ скасувала наказ про бронювання військовозобов'язаних по ТОВ «Гловоапп Україна» (Glovo), ТОВ «Фавбет Тек» (Favbet Tech), ДП «ССМ», ТОВ «Віза Україна» (Visa), ТОВ «Агрі Чейн» та ТОВ «Корт».

Заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко заявила, що функціонал електронного бронювання запустять на порталі «Дія».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS