Австралія наказує пов'язаним із Китаєм фондам продати частки рідкісноземельних активах в «національних інтересах»

Австралія, США та деякі інші західні країни намагаються обмежити інвестиції в метали і мінерали, що мають вирішальне значення для енергетичного переходу Китаю, який має майже монополію на видобуток і переробку рідкісноземельних елементів

Австралія наказала пов'язаному з Китаєм фонду Yuxiao Fund та його асоційованим компаніям продати свої частки в компанії Northern Minerals Ltd., що видобуває рідкісноземельні корисні копалини, в рамках зусиль союзників США, спрямованих на протидію домінуванню азійської країни на ринку критично важливих корисних копалин.

Про це пише Bloomberg.

Міністр фінансів США Джим Чалмерс пояснив своє рішення, оголошене в понеділок, захистом національних інтересів. Разом з Yuxiao Fund, його асоційовані компанії Indian Ocean International Shipping and Service Ltd., Black Stone Resources Ltd., а також громадяни Китаю Сі Ван і Сімей Лю були зобов'язані продати свої акції в компанії, що котирується на Сіднейській фондовій біржі.

Австралія, США та деякі інші західні країни намагаються обмежити інвестиції в метали і мінерали, що мають вирішальне значення для енергетичного переходу Китаю, який має майже монополію на видобуток і переробку рідкісноземельних елементів, що використовуються в магнітах. Фонд Yuxiao раніше намагався збільшити свою частку в Northern Minerals до 19,99%, що було заблоковано відповідно до законів про іноземні інвестиції минулого року.

За даними Bloomberg, сінгапурський фонд Yuxaio Fund та його асоційовані компанії володіють щонайменше 7,55% акцій Northern Minerals. Незрозуміло, яку частку має Indian Ocean International Shipping and Service, але уряд заявив, що вона є головним акціонером.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що влада Японії затвердила новий проєкт щодо видобутку рідкісноземельних елементів. До 60% таких ресурсів Японія імпортує з Китаю, що загрожує національній безпеці країни, оскільки ці ресурси використовуються в передовій електроніці та електромобілях. Для зниження цієї залежності Японія запускає проєкт із видобутку рідкісноземельних елементів з дна океану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS