Японія буде добувати рідкісноземельні метали з глибини 6000 м, щоб знизити залежність від Китаю
Успіх такого проєкту досі під питанням

Влада Японії затвердила новий проєкт щодо видобутку рідкісноземельних елементів. До 60% таких ресурсів Японія імпортує з Китаю, що загрожує національній безпеці країни, оскільки ці ресурси використовуються в передовій електроніці та електромобілях. Для зниження цієї залежності Японія запускає проєкт із видобутку рідкісноземельних елементів з дна океану.
Джерело. Про це пише Nikkei Asian Review
Деталі. Влада сподівається реалізувати проєкт у 2024 році.
Поклади елементів, достатні для економічно виправданого видобутку, виявлено в районі острова Мінамі-Торисіма – це кораловий атол у Тихому океані приблизно за 1900 км на південний схід від Токіо.
Рідкоземельні метали знаходяться в шарі мулу на дні, на глибині близько 6000 м. Завдання підняти мул з такої глибини непросте саме по собі (це не нафта і не газ, які рухаються вгору під власним тиском вгору зі свердловини).
Роботи у цьому районі ускладнить як сильна течія Куросіо, так і сезонні тайфуни, шлях яких традиційно лежить через ці ділянки.
Нещодавно японський парламент схвалив виділення 6 млрд ієн ($44 млн) на цей проєкт. Ці гроші будуть витрачені на розробку насосів та виготовлення труб завдовжки до 6000 м для використання у видобутку.
Пробний видобуток покладів із глибини 2470 м морського дна у період із серпня до вересня показав, що проєкт може увінчатися успіхом.
Однак детальний план підготовки промислового видобутку з 2024 року ще належить розробити, на що піде значна частина 2023 року.
Бекграунд. Як повідомлялося, через російську війну Японія купить у США сотні ракет Tomahawk з радіусом дії 1600 км.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].