Японія буде добувати рідкісноземельні метали з глибини 6000 м, щоб знизити залежність від Китаю

Японія буде добувати рідкісноземельні метали з глибини 6000 м, щоб знизити залежність від Китаю

Успіх такого проєкту досі під питанням

Японія буде добувати рідкісноземельні метали з глибини 6000 м, щоб знизити залежність від Китаю
фото DR

Влада Японії затвердила новий проєкт щодо видобутку рідкісноземельних елементів. До 60% таких ресурсів Японія імпортує з Китаю, що загрожує національній безпеці країни, оскільки ці ресурси використовуються в передовій електроніці та електромобілях. Для зниження цієї залежності Японія запускає проєкт із видобутку рідкісноземельних елементів з дна океану.

Джерело. Про це пише Nikkei Asian Review

Деталі. Влада сподівається реалізувати проєкт у 2024 році.

Поклади елементів, достатні для економічно виправданого видобутку, виявлено в районі острова Мінамі-Торисіма – це кораловий атол у Тихому океані приблизно за 1900 км на південний схід від Токіо.

Рідкоземельні метали знаходяться в шарі мулу на дні, на глибині близько 6000 м. Завдання підняти мул з такої глибини непросте саме по собі (це не нафта і не газ, які рухаються вгору під власним тиском вгору зі свердловини).

Роботи у цьому районі ускладнить як сильна течія Куросіо, так і сезонні тайфуни, шлях яких традиційно лежить через ці ділянки.

Нещодавно японський парламент схвалив виділення 6 млрд ієн ($44 млн) на цей проєкт. Ці гроші будуть витрачені на розробку насосів та виготовлення труб завдовжки до 6000 м для використання у видобутку.

Пробний видобуток покладів із глибини 2470 м морського дна у період із серпня до вересня показав, що проєкт може увінчатися успіхом.

Однак детальний план підготовки промислового видобутку з 2024 року ще належить розробити, на що піде значна частина 2023 року.

Бекграунд. Як повідомлялося, через російську війну Японія купить у США сотні ракет Tomahawk з радіусом дії 1600 км.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло