13 червня 2024 року в системі Prozorro.Продажі відбудеться повторний аукціон із продажу мегапулу, сформованого з активів ПАТ «МР Банк», ПАТ «Мегабанк», ПАТ «Промінвестбанк» та ПАТ «Банк Січ», що ліквідуються Фондом гарантування вкладів.
Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.
Активи, включені до лоту, раніше торгувалися у складі різних галузевих пулів, об'єднаних за спільною ознакою – КВЕД боржників (оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування). Однак ці галузеві пули не були викуплені, тому об'єднані у великий міжгалузевий пул.
Виставлений на аукціон мегапул складається з прав вимоги та майнових прав за кредитними договорами, укладеними з суб’єктами господарювання і фізичними особами, та дебіторської заборгованості суб’єктів господарювання.
У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено житлову та комерційну нерухомість, земельні ділянки, майнові права, обладнання, транспорт, товари, частку в статутному капіталі одного з боржників і фінансову поруку. Зокрема, серед застави:
У фонді наголошують, що на продаж виставлено не передане в заставу за кредитними договорами майно, а право стягнути з боржника заборгованість або заставне майно в судовому чи позасудовому порядку.
Торги будуть проходити за голландською моделлю аукціону. Участь у торгах можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім російської федерації або осіб, пов'язаних із державою-агресором.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що на аукціоні системи Prozorro виставлено черговий міжгалузевий пул на продаж, який відбудеться 19 червня 2024 року. Лот включає активи трьох банків, які ліквідуються Фондом гарантування вкладів: АТ «МР Банк», АТ «Мегабанк» та ПАТ «Промінвестбанк». Ці банки мали різні види економічної діяльності.