ФГВФО виставив на продаж міжгалузевий мегапул активів чотирьох банків
Стартова ціна лоту становить 109,4 млн грн, а торги заплановано на 13 червня

13 червня 2024 року в системі Prozorro.Продажі відбудеться повторний аукціон із продажу мегапулу, сформованого з активів ПАТ «МР Банк», ПАТ «Мегабанк», ПАТ «Промінвестбанк» та ПАТ «Банк Січ», що ліквідуються Фондом гарантування вкладів.
Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.
Активи, включені до лоту, раніше торгувалися у складі різних галузевих пулів, об'єднаних за спільною ознакою – КВЕД боржників (оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування). Однак ці галузеві пули не були викуплені, тому об'єднані у великий міжгалузевий пул.
Виставлений на аукціон мегапул складається з прав вимоги та майнових прав за кредитними договорами, укладеними з суб’єктами господарювання і фізичними особами, та дебіторської заборгованості суб’єктів господарювання.
У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено житлову та комерційну нерухомість, земельні ділянки, майнові права, обладнання, транспорт, товари, частку в статутному капіталі одного з боржників і фінансову поруку. Зокрема, серед застави:
- п’ятикімнатна квартира площею 238,5 кв. м у центрі Києва неподалік майдану Незалежності;
- дві двокімнатні квартири площею майже 49 кв. м кожна та одна трикімнатна квартира площею 65,8 кв. м, розташовані в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області;
- домоволодіння з вбудованими на першому поверсі житлового будинку приміщеннями магазину-кафе загальною площею 106,8 кв. м, домоволодіння на етапі незавершеного будівництва (готовністю 90%) та дві земельні ділянки площею 0,06 га кожна із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку у м. Мукачево Закарпатської області;
- нерухомість у населених пунктах Широківського району Дніпропетровської області: нежитлове приміщення із механічною майстернею, склад загальною площею 1513,4 кв. м, комплекс з цегляним гаражем площею 564,1 кв. м, цегляною коморою площею 36,0 кв. м і шлаколитою будівлею майстерні, три будівлі свинарника загальною площею 804,0 кв. м, 574,2 кв. м та 1492,5 кв. м тощо.
У фонді наголошують, що на продаж виставлено не передане в заставу за кредитними договорами майно, а право стягнути з боржника заборгованість або заставне майно в судовому чи позасудовому порядку.
Торги будуть проходити за голландською моделлю аукціону. Участь у торгах можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім російської федерації або осіб, пов'язаних із державою-агресором.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що на аукціоні системи Prozorro виставлено черговий міжгалузевий пул на продаж, який відбудеться 19 червня 2024 року. Лот включає активи трьох банків, які ліквідуються Фондом гарантування вкладів: АТ «МР Банк», АТ «Мегабанк» та ПАТ «Промінвестбанк». Ці банки мали різні види економічної діяльності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].