США й Польща відкрили у Варшаві міжнародний центр протидії російській дезінформації, передає агентство AP із посиланням на американського дипломата Джеймса Рубіна та його польського колегу Томаша Хлона, відповідальних за боротьбу з фейк-ньюз.
Офіційна назва центру – Група з українських комунікацій. У неї увійдуть представники 12 країн – у тому числі Німеччини, Канади, Франції, Фінляндії, Італії та самої України.
Головним завданням групи стане виявлення та протидія російським дезінформаційним кампаніям, спрямованим на ослаблення підтримки України у всьому світі.
За останні 9 років у ЄС виявили щонайменше 17 тисяч випадків прокремлівської дезінформації. Більшість із них була спрямована проти України, розповіли DW у Брюсселі.
Як повідомили чиновники Євросоюзу на брифінгу в середині травня, росія є найбільшим розповсюджувачем дезінформації в ЄС, причому з великим відривом від інших країн, які займаються подібними практиками.
Лише за 2024 рік, зокрема, зовнішньополітична служба ЄС зафіксувала понад 1500 інцидентів прокремлівської дезінформації, розповів один із європейських чиновників у розмові з DW.
Як стверджують експерти, мета досліджень Брюсселя – не виявлення максимальної кількості випадків дезінформації, а аналіз дійових осіб, їх підходів і технік, а також виявлення систем і мереж, що стоять за ними. Таким чином, реальна кількість фейків може виявитися ще вищою.
17 травня стало відомо, що Рада ЄС заборонила мовлення чотирьох ЗМІ, пов'язаних з росією, які «поширюють та підтримують російську пропаганду й агресивну війну проти України».
Під заборону потрапили «РИА Новости», «Известия», «Российская газета» і пов'язаний з Віктором Медведчуком інтернет-портал Voice of Europe, що базується в Чехії. Всі ці ЗМІ, як стверджувалося, «перебувають під постійним прямим чи непрямим контролем керівництва російської федерації».
У МЗС росії пригрозили Брюсселю «заходами у відповідь».
Як повідомлялося, Міжнародна федерація прав людини просить МКС розслідувати діяльність 6 російських пропагандистів.