Міжнародна федерація прав людини просить в МКС розслідувати діяльність 6-ти російських пропагандистів
Прокурор МКС Карім Хан перевірить обґрунтованість звернення

Міжнародна федерація прав людини (FIDH) звернулася до Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі з проханням провести розслідування проти шести російських пропагандистів через розпалювання ненависті стосовно українців як злочини проти людяності.
Джерело. Про це у четвер, 6 червня, повідомляється на сайті організації.
Матеріали справи, підготовлені FIDH спільно з українськими правозахисними проектами, направлені проти телеведучих Владіміра Соловйова, Дмітрія Кісельова та Сергєя Мардана, головного редактора Russia Today Маргарити Симоньян, Алєксєя Громова, який займається пропагандою в адміністрації президента, а також проти заступника голови Ради безпеки Дмітрія Медведєва.
Правозахисники зажадали розпочати розслідування щодо російських пропагандистів відповідно до 7 статті Римського статуту МКС ( «Злочини проти людяності»). В одному з пунктів статті таким злочином визнається переслідування будь-якої групи або спільноти через етнічні, національні та інші мотиви.
За словами віце-президента FIDH і глави українського Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, щоденні тортури та вбивства українців, які скоюють військові рф, «були б неможливі без дегуманізуючої кампанії російських пропагандистів, які так само винні, як і ті, хто натискає на курок, вбиваючи українських громадян».
Правозахисники проаналізували понад 2 000 відеозаписів із заявами російських пропагандистів, зробленими в період з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2024-го. Загалом FIDH та її партнери виявили понад 300 висловлювань, які визнали проявом мови ненависті.
Прокурор гаазького суду Карім Хан може розпочати розслідування, якщо звернення правозахисників видасться йому обґрунтованим. Якщо Хан дійде тих же висновків, що й правозахисники, судді можуть видати ордери на арешт російських пропагандистів, заявив представник FIDH.
У разі видачі ордерів на арешт перед обвинуваченими закриються 124 країни світу, які ратифікували Римський статут.
Бекграунд. Нагадаємо, голлівудський актор Джордж Клуні повідомив, що його фонд не буде переслідувати російських пропагандистів у Європі. Він заявив, що хтось у його фонді некоректно висловився, а сам він нічого такого не мав на увазі.
Раніше директорка з юридичних питань проекту Docket Фонду Клуні за справедливість Анна Нейстат в інтерв’ю “Голосу Америки” заявила, що фонд актора проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].