Джордан Барделла, президент заснованої Марін Ле Пен партії «Національне об'єднання», заявив, що він виступає за надання Україні боєприпасів, необхідних їй для самозахисту, але не обладнання, яке може спровокувати ширшу війну, що наближає його до позиції президента Еммануеля Макрона щодо ролі Франції у війні.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Але, на відміну від Макрона, Барделла заявив, що проти відправлення французьких військ до країни.
Барделла, який може стати прем'єр-міністром, якщо партія Ле Пен здобуде переконливу перемогу на дострокових виборах у Франції, відвідав у середу оборонний ярмарок Eurosatory на околиці Парижа.
«Я хочу, щоб Україна мала необхідні боєприпаси та обладнання, – сказав він. – Але моя червона лінія не зміниться: ніякого обладнання, яке могло б мати наслідки... Моя червона лінія – це розширення війни».
Зв'язки партії Ле Пен із росією підняли питання щодо її позиції стосовно озброєння України, однак коментарі Барделли можуть пом'якшити побоювання в деяких столицях Євросоюзу, що прихід до влади партії Ле Пен після голосування 7 липня загальмує військову підтримку України.
Барделла відвідав стенди оборонних компаній, які виробляють гармати, дрони та ракети Caesar, які Франція відправляє в Україну.
«Я проти відправлення французьких військ до України», – наголосив він, відкидаючи ідею, раніше висунуту Макроном.
Навколо фінансування партії Ле Пен спалахнув скандал. У 2014 році з'ясувалося, що вона отримала кредит на 9 млн євро від Першого чесько-російського банку, який контролювали структури друга путіна мільярдера Геннадія Тимченка. А в березні 2017 року виявилося, що, незважаючи на публічні спростування Ле Пен, російські банки продовжили фінансувати «Національний фронт» (так тоді називалась партія Ле Пен) і, зокрема, виборчу кампанію Ле Пен на виборах президента у 2017 році – в обмін на підтримку нею російської позиції щодо українського питання.
Минулого року “Національне об'єднання” утрималося під час ухвалення резолюції Європейського парламенту, яка засуджувало ув'язнення російського опозиціонера Алєксєя Навального, який помер у в'язниці на початку цього року.
Бекграунд. Більше про те, чому розпуск президентом Франції нижньої палати парламенту став “політичним землетрусом” і як це вплине на подальшу ситуацію у цій країні – в матеріалі Mind “У Франції дострокові вибори: що сталося, чому саме так і чого чекати далі?”.