Перший транш із доходів від російських активів Україна отримає вже цього літа — єврокомісар

Увага Євросоюзу буде зосереджена на використанні цих доходів для військової підтримки України

Валдіс Домбровскіс
фото EPA

Україна отримає перший транш з доходів від заморожених російських активів протягом цього літа, повідомив європейський комісар із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

У травні було погоджено використання доходів від заморожених російських активів на користь України, нагадав він.

“Щодо фінансування: у травні країни-члени погодилися використовувати доходи від заморожених російських активів на користь України.

За нашими оцінками, цього року завдяки нашим заходам буде доступно до 3 млрд євро, і ми очікуємо здійснити перший платіж у розмірі 1,5 млрд євро до літніх канікул”, – зазначив Домбровскіс.

“Наша безпосередня увага буде зосереджена на використанні цих доходів для військової підтримки України. Ми працюємо на повну силу, щоб уже найближчим часом провести першу закупівлю”, – додав він.

“Я також щиро вітаю угоду, укладену минулого тижня на зустрічі країн G7, щодо надання близько $50 млрд кредитів для України з використанням доходів від заморожених російських суверенних активів”, – сказав Домбровскіс.

Як відомо, більша частина цих активів заблокована в країнах ЄС – понад 200 млрд євро. Ініціатива G7 передбачає надання Україні додаткових кредитів до кінця року.

Як зазначив єврокомісар, ЄС працюватиме над тим, щоб мобілізувати більше фінансування для України, використовуючи доходи від заморожених російських активів.

“Тож замість того, щоб платники податків ЄС платили за шкоду, яку спричинила росія, це буде сама росія”, – наголосив він.

Бекграунд. Нагадаємо, під час саміту в Італії минулого тижня лідери країн «Групи семи» домовилися надати Україні $50 млрд до кінця року, використовуючи заморожені російські активи. Київ отримає ці гроші кількома каналами, їх можна буде використовувати у військових, гуманітарних та відновлювальних цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS