Лідери G7 домовилися про кредит для України на $50 млрд з доходів від заморожених російських активів
Київ отримає ці гроші кількома каналами, їх можна буде використовувати у військових, гуманітарних та відновлювальних цілях

Лідери країн “Великої сімки” (G7) домовилися про кредит для України на $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів.
«Хороші новини: ще $50 млрд для України. Для цього ми використовуємо відсотки від заморожених активів – розумний інструмент, який показує путіну нашу єдність, дуже допомагає Україні та знімає навантаження з бюджетів», – написав міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер на своїй сторінці у Твіттері (X).
Він зазначив, що зараз опрацьовуються деталі цього рішення.
Як повідомив Reuters високопосадовець у кулуарах саміту G7, США погодилися надати до $50 млрд за рахунок доходу від заморожених російських активів.
За його словами, ця сума може скоротитись, якщо інші країни оголосять про свою участь.
Він додав, що Київ отримає ці гроші кількома каналами, їх можна буде використовувати у військових, гуманітарних та відновлювальних цілях.
У Вашингтоні розраховують, що Київ отримає кошти вже цього літа.
У Євросоюзі досі побоювалися, що ініціатива США принесе «піар-перемогу» Вашингтону, а всі витрати, зрештою, ляжуть на європейські країни.
Зокрема США вимагали, щоб ЄС безстроково продовжив санкції проти росії, щоб російські кошти не були розморожені до того, як буде виплачено кредит Україні. При цьому російські гроші можуть давати близько 3–5 млрд євро на рік прибутків з активів.
Також Вашингтон запропонував ЄС взяти на себе практично всі ризики у разі можливих проблем і поділити відповідальність між країнами пропорційно сумі активів, що в них знаходяться. Тим часом близько 190 млрд євро перебувають у бельгійському депозитарії Euroclear і лише $5–6 млрд у США.
Крім цього, ЄС не влаштовувало те, як витрачатимуть кошти, виділені Україні. За словами джерел Politico, якщо кредит видадуть США або навіть міжнародні організації, у яких Вашингтон має найбільшу вагу (наприклад, Світовий банк), то основними бенефіціарами під час реалізації програм відновлення України можуть стати американські компанії.
Водночас, ЄС уже схвалив передачу Україні доходів від заморожених активів росії. У липні в рамках цього механізму Київ отримає перший транш у розмірі 1,5 млрд євро, говорила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. При цьому 90% цих коштів підуть на військові потреби, а 10% на відновлення країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].