“Супутник Притули”, на який зібрали гроші українці, зробив понад 4000 знімків російських об’єктів – військова розвідка

ICEYE здатний точно ідентифікувати тип виявлених бойових літаків, кораблів і ППО, а також фіксувати рівень пошкоджень уражених об'єктів

фото ГУР МО України

Супутник, придбаний українцями методом краудфандінгу за ініціативи волонтера Сергія Притули, зробив 4173 зображення російських цілей майже за два роки, повідомила 26 червня українська військова розвідка (ГУР).

Близько 38% усіх отриманих даних було використано для підготовки до атак, які завдали «мільярдних» збитків росії, повідомляє ГУР.

Завдяки супутнику ICEYE Україна отримала супутникові знімки 370 російських аеродромів, 238 позицій протиповітряної оборони та радіорозвідки, 153 нафтобаз і паливних складів, 147 складів ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів, 17 військово-морських баз.

Супутник також може відстежувати пункти постійної дислокації російських військ, їхні військові містечка та мобілізаційні центри, а також моніторити її військово-промисловий комплекс і матеріально-технічне забезпечення, включно з незаконно побудованим Керченським мостом в окупованому Криму.

«Це дає можливість простежити динаміку переміщень росії з її особовим складом, виявити її військові наміри з метою їх зриву», – зазначили у відомстві.

Крім того, ICEYE здатний точно ідентифікувати тип виявлених бойових літаків, кораблів і систем протиповітряної оборони, а також фіксувати рівень пошкоджень уражених об'єктів, повідомляє ГУР.

Сергій Притула 18 серпня 2023 року повідомив, що його благодійна організація купила супутник для військових.

Благодійний фонд Сергія Притули підписав угоду з фінською компанією ICEYE після того, як зібрав $17 млн на придбання ударних безпілотників Bayraktar.

Турецький виробник безпілотників Baykar відмовився брати гроші і натомість запропонував Україні три безпілотники безкоштовно.

У контракті з ICEYE зазначено, що компанія передасть українському уряду можливості одного зі своїх супутників, які вже знаходяться на орбіті.

До придбання супутника ICEYE Україна не мала власного супутника на орбіті, тому покладалася на супутникові зображення своїх союзників протягом перших шести місяців повномасштабного російського вторгнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS