Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий вести переговори з російським диктатором владіміром путіним лише через посередників.
Про це він сказав в інтерв’ю американському виданню The Philadelphia Inquirer.
На питання про можливість переговорів з росією Зеленський відповів: «Можна знайти модель, у якій можна знаходити рішення. Така модель була застосована вперше на переговорах щодо« зернового коридору», коли Україна домовлялася не з росією, а з ООН і Туреччиною. Вони у свою чергу взяли на себе відповідальність домовлятися з нами, а потім відповідну угоду підписувати з росією. І так вона спрацювала: дві дзеркальні угоди, між якими є ООН та Туреччина».
«І в енергетиці, і в судноплавстві – може бути використана відповідна модель, коли країни з різних континентів готують рішення щодо тієї чи іншої кризи. А потім цей документ, якщо він влаштовує Україну, має розбиратися з представниками рф», – додав президент, зазначивши, що «у нас поки що є тільки така модель».
Водночас у тому ж інтерв'ю Володимир Зеленський заявив, що веде переговори із західними партнерами України про надання ракет більшої дальності, ніж є зараз на озброєнні ЗСУ.
Також підіймається питання про надання дозволу бити ними по російських аеродромах.
Він назвав однією з основних загроз керовані авіаційні бомби, які скидають на українські міста бомбардувальники супротивника.
«Удари по базах біля російського кордону допомогли захистити життя. Подальші рішення також допоможуть. Сміливі рішення, які необхідно прийняти. У найближчі тижні ми продовжимо спілкуватися, щоб знайти рішення», – сказав президент.