Словенський науково-дослідний інститут InnoRenew задля пришвидшення відбудови України та розвитку в Україні Нового європейського Баугаузу (НЄБ) шукає трьох експертів у галузях «Політика та законодавство в Україні», «Господарське право та моделі, які можливі в Україні» та «Практика будівництва в Україні».
Про це повідомила Програма «U-LEAD з Європою» на своїй сторінці в LinkedIn.
Зацікавлені кандидати повинні надіслати свої резюме та мотиваційні листи до 15 липня 2024 року. Деталі конкурсу та участі в ньому можна знайти за посиланням.
Ініціативу «Новий європейський Баугауз» у січні 2021 року започаткував Євросоюз у рамках європейського «зеленого» курсу. НЄБ є частиною зусиль Європейської комісії з підвищення енергоефективності будівель і раціонального використання ресурсів для досягнення цілей європейського «зеленого» курсу. Зокрема, у рамках реноваційної хвилі для Європи Єврокомісія має на меті принаймні подвоїти темпи реконструкції будівель протягом десяти років. До 2030 року планується реконструювати 35 млн будівель і створити до 160 тис. додаткових «зелених» робочих місць.
Рада Європи через InnoRenew реалізує проєкт «Відбудова кращої України через Академію Нового європейського Баугаузу» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» з метою визначення та створення умов для сталого функціонування хабу(-ів) Академії НЄБ в Україні, які можуть приєднатися до Альянсу Академії НЄБ.
Академія НЄБ – це система навчальних центрів (хабів), що розвивається, які створюватимуть та проводитимуть відповідні тренінги для широкого кола зацікавлених сторін у будівництві, включаючи професіоналів сектору, громадян, муніципальних працівників, політиків, творчих працівників та інших зацікавлених осіб.
Основною метою проєкту, для якого інститут InnoRenew шукає експертів, є визначення бізнес-моделі, бізнес-плану та умов функціонування успішного та сталого хабу Академії НЄБ в Україні. Для цього проєкт вивчатиме поточні знання та потреби, пов'язані із забудованим середовищем та практиками сталого будівництва, розвиватиме мережу відповідних зацікавлених сторін в Україні та визначатиме потенційних операторів хабу НЄБ в Україні, проводитиме початкові тренінги для майбутніх тренерів, щоб підготувати їх до навчання студентів в Україні, розроблятиме основну навчальну програму, на якій хаб зможе будувати свою діяльність, а також підвищуватиме обізнаність про НЄБ та Академію.
InnoRenew CoE – це міждисциплінарний науково-дослідний інститут, розташований у Словенії. InnoRenew CoE прагне стати світовим лідером у застосуванні та впровадженні відновлюваних матеріалів та дослідженнях у сфері сталого будівництва.
InnoRenew CoE та його команда дослідників вивчатиме, як антропогенне середовище впливає на здоров'я людини; інтегруватиме комп'ютерні науки та інформаційні технології в проєктування будівель і продуктів та підтримуватиме компанії лісового сектору цифровими стратегіями і технологіями; вивчатиме основи модифікації деревини і застосовуватиме отримані результати в промислових цілях; вивчатиме нові композитні матеріали з відновлюваних джерел; досліджуватиме і знаходитиме рішення для створення більш здорових і стійких будівель з відновлюваних матеріалів.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізовує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.